3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Lednice a mrazáky

Lednice a mrazáky

Lednice a mrazáky patří mezi nejpotřebnější kuchyňské spotřebiče v domácnosti, protože do nich ukládáme suroviny, aby nám vydržely co nejdéle. Na trhu existuje několik typů lednic a mrazáků, z nichž každá má jiný výkon a chladicí vlastnosti. Proto je důležité před nákupem určit parametry a vlastnosti, které musí tato zařízení splňovat. V současné době nabízíme více než 180 různých typů lednic nebo mrazáků, které jsou rozděleny do několika kategorií:

  • Samostatné lednice
  • Volně stojící mrazáky
  • Kombinované lednic
  • Minibary
  • Vinotéky
  • Lednice na nápoje

Samostatné lednice

Autolednice jsou elektrická zařízení, která slouží k chlazení potravin, aby zůstaly déle čerstvé a nekazily se. Tento typ lednice nemá vestavěný mrazák pro hluboce zmrazené potraviny. Mrazák však lze v případě potřeby zakoupit samostatně. Výhodou samostatných lednic je větší objem uvnitř spotřebiče. Na druhou stranu lednice nemá takový chladicí výkon jako mrazák, takže v ní nemůžete některé potraviny, například maso, skladovat příliš dlouho.

Samostatné mrazáky

Volně stojící mrazáky nebo jednoduše mrazáky jsou určeny ke skladování hluboce zmrazených potravin. Tyto typy samostatných mrazáků jsou oblíbené zejména ve velkých rodinách nebo vícegeneračních domácnostech díky velkému úložnému prostoru, který samostatné mrazáky nabízejí.

Rozlišujeme mezi truhlicovými mrazáky a šuplíkovými mrazáky. Truhlicové mrazáky nemají žádné police, které by zabíraly místo. Díky tomu je tento typ mrazáky ideální pro skladování velkého množství potravin. Zásuvkové mrazáky jsou menší a svou konstrukcí se podobají lednicím a jsou určeny spíše k třídění potravin do samostatných polic.

Kombinované lednice

Kombinovaná lednice s mrazákem je typ lednici, která má chladicí i mrazicí část. Tento typ lednice s mrazákem je velmi oblíbený, protože je praktický a má samostatné dveře pro každou přihrádku. Kombinovaná lednice s mrazákem je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí mít k dispozici lednici s mrazákem v jednom spotřebiči.

Minibary

Minibar je malá lednice, do které si můžete uložit nápoje nebo jiné občerstvení. Největší výhodou minibaru jsou jeho kompaktní rozměry, díky nimž jej lze umístit téměř kamkoli. Minibar má často také skleněné dveře a stylový design, který vás bude lákat k vychutnání lahodných chlazených nápojů. Další výhodou minibaru je, že pomáhá udržovat nápoje studené, aniž by zabíral příliš mnoho místa.

Vinotéky

Vinotéky jsou nezbytnou výbavou každého dobrého vinaře. Chuť vína závisí také na teplotě, při které je víno podáváno, proto je třeba láhve přesně skladovat. Pokud doma nemáte vlastní sklep, měli byste uvažovat o koupi domácí vinotéky. Výhodou tohoto pomocníka je jeho kompaktní velikost, neboť domácí vinotéka nezabírá velké množství místa a její police jsou navrženy přesně na skleněné vínové láhve. Můžete si vybrat ze dvou možností - vestavné vinotéky a volně stojící vinotéky.

Lednice na nápoje

Lednice na nápoje jsou skvělým pomocníkem v komerčních zařízeních, ale své využití najdou i jako domácí spotřebiče, například na letní zahradě nebo na terase. Tato zařízení se používají k dokonalému chlazení alkoholických i nealkoholických nápojů. Jejich výhodou je, že většina těchto lednic má přední dveře ze skla, takže snadno vidíte, jaký nápoj je uvnitř.

Kromě samotných lednic a mrazáků jsou velmi důležitým prvkem v kuchyni trouby, mikrovlnné trouby nebo varné desky. Pokud hledáte spolehlivé a vysoce kvalitní spotřebiče pro svou domácnost nebo kuchyň, jste na správném místě, můžete si prohlédnout celou naši nabídku.

Nahoru