3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Espresso kávovary


Espresso kávovary

To, co jsme ještě před několika lety znali z kaváren, restaurací a zmrzlináren, dnes najdeme i v mnoha domácnostech: mluvíme o kávovaru na espresso. Můžete si s ním připravit lahodnou italskou kávovou specialitu a zažít prvotřídní požitek. Čím je však tento kávovar tak výjimečný a jaké kávové speciality si s ním můžete připravit? Jak se zařízení liší? Zde si přečtěte vše, co potřebujete vědět.

V čem se kávovary na espresso liší?

Espresso kávovary dodávají našemu každodennímu životu nádech luxusu, přispívají ke stylové atmosféře a jsou dnes nepostradatelné v dobře vybavených kuchyních. Výběr je poměrně široký. Při přípravě espressa se ohřátá voda protlačuje přes jemně namletý prášek pod velmi vysokým tlakem, například 20 barů. Nejdůležitější součástí je výkonné čerpadlo. Kávovary jsou vhodné i pro kapsle, obvykle ve formě portafiltru. Aromatické silné espresso a další intenzivní kávové speciality s plným tělem si můžete vychutnat kdykoli. Espresso kávovary se liší velikostí nádržky na vodu. Například kryt je vyroben z vysoce kvalitní nerezové oceli.

Nákup kávovaru - různé typy a funkce

Rozhodujícím faktorem je tlak, který je nejméně 9 a v některých případech až 15 nebo 20 barů. Espresso kávovary jsou k dispozici v mnoha verzích s různými funkcemi. Kávovar s termoblokem, jako je například kávovar Pausa od společnosti Klarstein, se po zapnutí velmi rychle zahřeje a při správném nastavení připraví vynikající espresso i mléčné nápoje, jako je cappuccino a latte macchiato. Je důležité, aby výkon zařízení splňoval vaše požadavky. Například kávovar Libeica produkuje nejlepší aroma kávy s výkonem 1350 W a 19 barů.

Speciálními vlastnostmi portafiltru kávovaru na espresso jsou např.:

  • Vhodné pro mletou kávu a kávové kapsle

  • Pěnové trysky

  • Odnímatelná nádrž na mléko

  • Zobrazení teploty a tlaku

  • Zařízení na ochranu proti přehřátí a přetlaku

  • Dotykový ovládací panel

  • LED displej

  • Ohřívač šálků na horní straně

  • Omyvatelná odkapávací mřížka

Koupě kávovaru na espresso - který by to měl být?

Pokud si chcete koupit kávovar na espresso, měli byste předem zvážit, zda jej chcete používat výhradně k přípravě espressa, nebo také k přípravě krémové mléčné pěny. Pro kolik osob by se měly kávové nápoje připravovat současně? U kávovaru Libeica stačí jedno naplnění nádržky na vodu na přibližně deset šálků kávy díky objemu 1,8 litru. U některých modelů lze tlak nastavit ručně. Ty jsou vybaveny indikátorem tlaku. Je také výhodné, když si můžete šálek espressa předehřát. Panely s dotykovou obrazovkou umožňují snadné ovládání. Inspirujte se naší širokou nabídkou produktů.

FAQ

Co je to kávovar na espresso a jak funguje?

Kávovar s portafiltrem, s nímž si můžete připravit espresso a další silné kávové speciality v několika jednoduchých krocích, ohřívá vodu a pod vysokým tlakem ji protlačuje přes kávovou sedlinu. Kvalita čerpadla má významný vliv na chuť kávy.

Které funkce jsou u kávovaru s portafiltrem užitečné?

U dobrých modelů můžete do portafiltru vložit také kávové lusky. Jeho výhodou je také tryska na napěnění, odnímatelný zásobník na mléko, ukazatel teploty a tlaku, ochrana proti přehřátí a přetlaku, dotykový ovládací panel, LED displej a nahřívač šálků.

Která kávová zrna jsou nejvhodnější pro kávovary na espresso?

Chuť, pražení a zrna jsou důležitými faktory, které ovlivňují kvalitu espressa. Tmavší pečené maso má plnější chuť. Je ideální pro přípravu espressa. Když je lehce upečený, je řídký a pravděpodobně chutná kysele. Vhodná jsou zrna Robusta a Arabica. Pro přípravu espressa je třeba jemně mletá káva, protože se připravuje pod vyšším tlakem a kratší dobu.
Nahoru