3 letá záruka 14 dní na vrácení zboží

Fritézy

Fritézy Klarstein

Fritézy Klarstein představují ideální kombinaci kvalitního zpracování, moderního designu a inovativních funkcí. Ať už preferujete horkovzdušné nebo olejové fritézy, v naší bohaté nabídce rozhodně vyberte. Přečtěte si, na co se při výběru fritézy Klarstein zaměřit.

Fritéza, nazývaná také jako fritovací hrnec či friťák, je spotřebič, který vám usnadní smažení jídel. Oproti smažení na pánvi jsou pokrmy z fritézy křupavější a rovnoměrně propečené. Fritézy se dělí na dva druhy – klasické olejové a modernější horkovzdušné.

Olejové fritézy Klarstein

Olejové fritézy jsou vybaveny fritovacím košem, který je během smažení zcela ponořený v oleji. Skvěle se hodí na smažení hranolek, řízků, smažených sýrů, kroket a dalších obalovaných potravin. Smažení v olejové fritéze sice není příliš zdravé, smaženým pokrmům však dodává nezaměnitelnou křupavost a typickou chuť.

Horkovzdušné fritézy Klarstein

Horkovzdušné fritézy představují zdravější variantu a také nabízí širší spektrum využití. Potraviny smaží pomocí horkého vzduchu, v podstatě tak, jako horkovzdušná trouba, ale rovnoměrněji. Tyto fritézy vám umožní s minimem tuku nebo zcela bez něj připravovat smažená jídla, zvládnou ale i přípravu masa, zeleniny či příloh. A to většinou dokonce najednou – přípravu oběda díky tomu velmi usnadní a ušetří vám spoustu nádobí i času.

Jak vybrat fritézu

Máte-li jasno v tom, jestli pro vás bude lepší olejová nebo horkovzdušná fritéza, můžete se zaměřit i na další parametry, které vám usnadní výběr. Mezi ně patří zejména kapacita, materiál, design a funkce.

Kapacita fritézy

Kapacita fritézy, ať už olejové nebo horkovzdušné, se většinou udává v litrech. Čím více členů vaše domácnost čítá, tím větší by měl být objem fritézy, ať nemusíte oběd smažit několikrát. Pro standardní rodinu se třemi až čtyřmi členy by měla stačit fritéza s objemem 3 – 6 litrů. Pokud rádi hostíte více osob nebo je vaše rodina skutečně početná, volte fritézy s objemem alespoň 8 litrů. Mezi fritézami Klarstein najdete také modely, v nichž pomocí otočného roštu dokonce upečete celé kuře.

Moderní horkovzdušné fritézy patří mezi chytré spotřebiče

Zejména horkovzdušné fritézy jsou často vybaveny praktickým displejem, který vám umožní snadno si nastavit dobu a teplotu pečení a bude vás informovat o zbývajícím času. Některé horkovzdušné fritézy Klarstein mají i speciální automatické programy, díky nimž podle připravovaného jídla samy nastaví parametry pečení. Snadno tak připravíte nejen hranolky, ale i pizzu, steaky, špízy a další.

Olejová i horkovzdušná fritéza může disponovat praktickými funkcemi

U chytrých funkcí ještě chvíli zůstaneme. Moderní fritézy jsou téměř vždy vybaveny alespoň těmi základními, horkovzdušná fritéza vás pak může množstvím funkcí doslova překvapit. S jakými funkcemi se můžete setkat nejčastěji?

  • Časovač – umožňuje nastavit si dobu smažení.
  • Termostat – zajišťuje regulaci teploty pro optimální výsledky smažení.
  • Automatické vypnutí – není třeba spotřebič hlídat. Některé modely po skončení otevřou i víko.
  • Průhledné víko – pro snadnou kontrolu pokrmů během smažení.
  • Nepřilnavý povrch nádoby – usnadňuje údržbu.

V neposlední řadě design. I fritéza může být ozdobou kuchyňské linky

To, že fritéza svým designem vaše oko nepotěší, už dávno neplatí. Dříve byly fritézy zpravidla nerezové, v současné době je ale nabídka mnohem bohatší. Fritézy značky Klarstein se díky svému modernímu designu budou na kuchyňské lince doslova vyjímat. Vyberte si z elegantních černých, stříbrných či bílých fritéz, nebo vsaďte na výrazné barvy, jako je červená či zelená.

Přečtěte si více

Test horkovzdušných fritéz

Nahoru