Retinta, grilovací a steaková pánev, kulatá, litina, žíhaná, dřevěná rukojeť kulatý
Retinta, grilovací a steaková pánev, kulatá, litina, žíhaná, dřevěná rukojeť kulatý
Retinta, grilovací a steaková pánev, kulatá, litina, žíhaná, dřevěná rukojeť kulatý
Retinta, grilovací a steaková pánev, kulatá, litina, žíhaná, dřevěná rukojeť kulatý
Retinta, grilovací a steaková pánev, kulatá, litina, žíhaná, dřevěná rukojeť kulatý
Retinta, grilovací a steaková pánev, kulatá, litina, žíhaná, dřevěná rukojeť kulatý

Retinta grilovací a steaková pánev

pánev Černá
979,00 Kč (s DPH)
Variant:
Zboží není na skladě a musí být doobjednáno.
14 dní na vrácení

Základní informace

Robustní a odolná: grilovací pánev z litiny

Žíhaná: připravena k okamžitému použití

Univerzální: na všechny typy sporáků, grilů, ohnišť a pecí

Popis produktu

Pro přátele dobrého vkusu: grilovací a steaková pánev Klarstein ToCi Retinta dělá čest svému jménu. Robustní pánev je vyrobena z litiny, která zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla. Ideální na steaky, klobásky, opékané brambory a také zeleninu. Dno s drážkami se postará o typické pásky jako z grilu. Retinta je vhodná na všechny typy sporáků a grilů a také na vaření na otevřeném ohni. Skládací dřevěná rukojeť poskytuje stabilitu a chrání před popáleninami.

Zobrazit víc

Vlastnosti

Stáhnout manuál
 • materiál: litina a dřevo
 • optimální rozložení tepla díky provedení z litiny
 • s odtokovou rýhou
 • na pánvi by vždy měla zůstat ochranná vrstva tuku
 • sklopná dřevěná rukojeť
 • dostupná ve dvou verzích: s hranatou a okrouhlou plochou na opékání
 • Pokyny na údržbu: pánev třeba čistit pouze horkou vodou, nepoužívat žádný saponát a neumývat v myčce.
Retinta, grilovací a steaková pánev, kulatá, litina, žíhaná, dřevěná rukojeť

Rozměry a technické podrobnosti

 • rozměry pánve: cca 38 × 2 × 22 cm (Š × V × H)
 • rozměry pánve (se sklopenou rukojetí): cca 22 × 3 cm (Ø × V)
 • rozměry plochy na opékání: cca 20 cm (Ø)
 • hmotnost: cca 1,5 kg

Co bylo posláno

 • 1 × grilovací pánev

Dodací podmínky

Zboží není na skladě a musí být doobjednáno.

Hodnocení zákazníků

(19 hodnocení) Napište recenzi
K tomuto zboží ještě nikdo nenapsal recenzi.

Názory zákazníků z jiných zemí

Ověřená recenze

Ich verwende die Pfannen auf dem Grill … Perfekt…

Pánve používám na grilu... Perfektní...

Ověřená recenze

schnell geliefert und macht einen guten und wertigen Eindruck. Test steht noch aus aber ich denke mal ne Pfanne halt...

dodáno rychle a působí dobrým a hodnotným dojmem. Test stále čeká, ale myslím, že pánev...

Ověřená recenze

Sehr gute Grill Pfanne wird schnell heiß und somit eine tolle Anschaffung für den Haushalt.

Velmi dobrá grilovací pánev se rychle rozpálí a je proto skvělou koupí do domácnosti.

Ověřená recenze

Die Pfanne ist ausgezeichnet verarbeitet. Die Liwanzen gelingen und schmecken super gut. Nichts pappt an. Wichtig: nur mittel erwärmen. Bei 9 Heizstufen max 4!!!

Pánev je výborně zpracovaná. Liwanzen mají úspěch a chutnají skvěle. Nic se nelepí. Důležité: zahřívejte pouze střední. S 9 úrovněmi ohřevu max 4!!!

Ověřená recenze

Ist sehr schwer, und fleisch verbreitet zu schnel aber nur in der Mitte 2 Sterne von 5

Je velmi těžký a šíří se příliš rychle, ale pouze uprostřed 2 hvězdičky z 5

Ověřená recenze

Leicht zu bedienen, da aber gusseisen pfanne ist sollte man vorsichtig umgehen.

Snadné použití, ale protože je pánev litinová, je třeba dávat pozor.

Ověřená recenze

Vorneweg: macht super pancakes. Aber: natürlich braucht es mehr Öl als in einer beschichteten Pfanne. Und es ist wichtig, die Temperatur zu beachhten. Gusseisen leitet und hält Hitze sehr viel besser, daher mit etwas niedriger Termperatur beginnen. Durch die vorgegeben Form kann der Teg nicht weglaufen, für das Wenden ist der richtige Moment wichtig, sonst wirs fuddelig. Ich mag die Pfanne.

Za prvé: dělá skvělé palačinky. Ale: chce to samozřejmě více oleje než na potažené pánvi. A důležité je hlídat teplotu. Litina mnohem lépe vede a drží teplo, proto začněte s o něco nižší teplotou. Vzhledem k danému tvaru nemůže Teg utéct, pro zatáčení je důležitý správný okamžik, jinak se zamotá. pánev se mi líbí

Ověřená recenze

Die ersten Steaks hat die Pfanne auf unserem Induktionsherd sehr gut gemeistert. Allein vom optischen her konnte man die Steaks vorher nicht so zubereiten. Der Geschmack des Fleisches war nach dem Braten sehr gut. Die Steaks waren durch, aber trotzdem saftig. So muss es sein! Auch der Betrieb im Backofen war hervorragend. Hat alles funktioniert und die Pfanne ist heil geblieben! An das Gewicht der Pfanne muss man sich erst einmal gewöhnen. Man sollte sie mit zwei Händen bedienen! Für Induktionsherde gebe ich Kaufempfehlung. Ich hoffe, es bleibt alles so positiv! Ansonsten melde ich mich wieder.

Pánev na našem indukčním sporáku zvládla první steaky velmi dobře. Už jen z vizuálního hlediska se steaky takto předem připravit nedaly. Chuť masa byla po upečení velmi dobrá. Steaky byly hotové, ale stále šťavnaté. Tak to musí být! Výborný byl i provoz v troubě. Vše fungovalo a pánev zůstala nedotčená! Nejprve si musíte zvyknout na váhu pánve. Měli byste je používat dvěma rukama! Na indukční sporáky doporučuji koupit. Doufám, že vše zůstane pozitivní! Jinak se ozvu.

Ověřená recenze

Jetzt weiß ich warum Liwanzen Li-wanzen heißen. Li muß man wohl mit "für" übersetzen. Eine Spaßpfanne für die ich noch einen Verwendungszweck erfinden muß.

Teď už vím, proč se Li štěnice nazývají Li štěnice. Li musí být pravděpodobně přeloženo jako „pro“. Zábavná pánev, pro kterou si ještě musím vymyslet účel.

Ověřená recenze

Die Pfannen sind gut geeignet zum grillen, alles ok

Pánve se dobře hodí na grilování, vše ok

Ověřená recenze

Wie oben Jeff, habe ich die Pfanne speziell für die Verwendung auf einem Holzvergaserkocher gekauft. Bin allerdings noch nicht zum Testen gekommen und kann deshalb noch nichts zu den Brateigenschaften sagen. Die Verarbeitung der Pfanne, also des Gussteils ist gut. Die Auflage ist fast plan (nur ganz leichtes kippeln). Allerdings lässt die Verarbeitung des Klappgriffs zu wünschen übrig. Der Griff rastete nicht sauber ein und stand deshalb auch zu steil. Durch vorsichtiges Nachbiegen in einem Schraubstock habe ich dies korrigiert; der Griff rastet jetzt vollständig ein und steht jetzt in einem flacheren Winkel. Die Verchromung an der Biegestelle ist dabei natürlich zum Teufel gegangen (nicht tragisch, hätte ohnehin nicht lange gehalten, muss man eben nach der Reinigung ebenfalls einölen). Absolut nicht nachvollziehbar ist, warum man den Griff nur so kurz gemacht hat. Ein längerer Griff (für so eine relativ schwere Pfanne) hätte eingeklappt auch noch Platz gehabt und die Vorteile einer grösseren Hebelwirkung beim Hantieren sowie eines grösseren Abstandes der Hand zur heissen Pfanne und zur Wärmequelle gehabt. Ein Wort noch zu einigen anderen Kundenkommentaren die von Unkenntnis zeugen: Es handelt sich um einen Eisenguss und nicht um rostfreien Stahl, was auch aus der Produktanzeige hervorging. Das man solche Teile nach dem Spülen sorgfältig abtrocknen und etwas einölen muss sollte klar sein (Allgemeinwissen) und Spülmaschine mit dem aggressiven Reiniger geht gar nicht. Ausserdem geht das o. G. auch aus den Pflegehinweisen hervor.

Jak Jeff výše, koupil jsem pánev speciálně pro použití na sporáku na dřevo. Zatím jsem to však nemohl otestovat, takže o vlastnostech smažení nemohu nic říct. Zpracování pánve, tedy odlitek je dobré. Vydání je téměř ploché (pouze velmi mírné naklánění). Zpracování skládací rukojeti však nechává mnoho přání. Rukojeť nezapadla na místo čistě, a proto byla příliš strmá. Opravil jsem to opatrným ohnutím ve svěráku; rukojeť je nyní plně zasunuta a je nyní v mělčím úhlu. Samozřejmě chromování v místě ohybu šlo do háje (není to moc špatné, stejně by to dlouho nevydrželo, taky to po vyčištění musíte naolejovat). Je naprosto nepochopitelné, proč byla rukojeť vyrobena pouze tak krátká. Delší rukojeť (u tak relativně těžké pánve) by měla ve složeném stavu více místa a měla výhody větší páky při manipulaci a větší vzdálenosti mezi rukou a rozpálenou pánví a zdrojem tepla. Pár slov k některým dalším poznámkám zákazníků, které svědčí o neznalosti: Je to litina a ne nerezová ocel, což bylo také patrné z reklamy na výrobek. Mělo by být jasné, že takové díly je třeba po umytí pečlivě osušit a trochu naolejovat (všeobecná znalost) a myčka s agresivním čisticím prostředkem vůbec nefunguje. Výše uvedené je navíc zřejmé i z návodu na péči.

Ověřená recenze

Ich habe mich erst seit ca. einem Jahr mit Pfannen aus Gusseisen befasst und wollte deshalb preislich nicht ganz oben einsteigen. Wer die Preise von Marken-Gusspfannen kennt, der weiß, das 40€ ein guter Preis ist, wenn die Pfanne tut was sie verspricht. Und das tut sie im vollen Umfang, Die Pfanne wird eingebrannt geliefert, was bedeutet: Mit klaren Wasser (niemals Spülmittel, zerstört die sogenannte Patina und die Pfanne muss neu eingebrannt werden)ausspülen und loslegen. Zum Test Spiegelei und Hähnchenbrust. Ich benutze ein Induktionskochfeld, die Pfanne heizt sich schnell auf, aber gebt ihr etwas Zeit, bis sie auch am Rand richtig heiß ist. Mit einem Schuss Öl den Boden auspinseln Ei rein und das Ding bleibt nicht am Boden hängen. Die Hähnchenbrust (nur Salz/Pfeffer) klebt auch nicht an und bekommt schöne Röstaromen und bleibt innen saftig. Die Pfanne hält wunderbar die Temperatur, auch wenn Sie vier große Schnitzel reinlegen. Ein kleiner Wermutstropfen ist der Silikongriff, da er sehr labberig auf dem etwas kurzem Griff sitzt. Trotzdem 5 Sterne weil die Pfanne echt der Hammer und was fürs Leben ist.

Litinovými pánvemi se zabývám teprve asi rok a tím pádem jsem nechtěl jít cenově na špici. Kdo zná ceny značkových litých pánví, ví, že 40 € je dobrá cena, pokud pánev splní, co slibuje. A to v plném rozsahu Pánev je dodávána ochucená, to znamená: opláchněte čistou vodou (nikdy ne prostředek na mytí nádobí, ničí tzv. patinu a pánev je nutné znovu okořenit) a můžete začít. K testování smažené vejce a kuřecí prsa. Používám indukční varnou desku, pánev se rychle rozehřeje, ale dejte jí chvíli, než bude po okrajích opravdu horká. Potřete dno kapkou oleje a věc se na dně nepřichytí. Kuřecí prso (jen sůl/pepř) se také nelepí a získá příjemnou pečenou chuť a uvnitř zůstane šťavnaté. Pánev skvěle drží teplotu, i když do ní vložíte čtyři velké escalopes. Malou kapkou hořkosti je silikonová rukojeť, která na poněkud krátké rukojeti sedí velmi volně. Nicméně 5 hvězdiček, protože pánev je opravdu úžasná a za co život stojí.

Ověřená recenze

So I bought this to make pancakes. Firstly the mounds are very small! When I made pancakes I didn’t realize how much oil you would need to stop them sticking. Flip the pancake and you need to oil again before it lands! That being said it’s a solid pan and I will probably try using it to make a breakfast bun. Eggs and a patty in perfect shape to the bun.

Tak jsem si koupil tohle, abych dělal palačinky. Za prvé, kopce jsou velmi malé! Když jsem dělal palačinky, neuvědomoval jsem si, kolik oleje budete potřebovat, aby se nelepily. Otočte palačinku a musíte ji znovu naolejovat, než přistane! Jak již bylo řečeno, je to pevná pánev a pravděpodobně ji zkusím použít k přípravě snídaňové housky. Vejce a placička v dokonalém tvaru k buchtě.

Ověřená recenze

In diesen Pfannen gelingt das Braten sehr gut. Allerdings erfordern diese Pfannen eine ganz andere Handhabung als mit den beschichteten Pfannen. Da es sich um eiserne Pfannen handelt, sind diese deutlich schwerer als Pfannen aus Aluminium und müssen nach jedem Gebrauch mindestens ausgewischt und getrocknet werden, sonst kommt es durch Feuchtigkeit zur Rostbildung. Achtung: die schwarze Schicht nicht durch Scheuern entfernen so dass die Pfanne metallisch blank wird! Diese Schicht verhindert das Ankleben beim Braten. Beim Braten nicht wundern wenn das Fleisch am Anfang etwas festklebt. Es löst sich wieder und kann dann gewendet werden. Mit der Zeit bildet sich die schwarze Schicht immer weiter aus und es kommt nicht mehr zum Ansetzen. Mit diesen Pfannen gelingt das Braten deutlich besser, als in den beschichteten Aluminium-Pfannen. Endlich haben wir Pfannen, die so funktionieren, wie ich das noch von meiner Großmutter kenne.

Na těchto pánvích je smažení velmi snadné. Tyto pánve však vyžadují zcela jiné zacházení než pánve s povlakem. Vzhledem k tomu, že se jedná o železné pánve, jsou výrazně těžší než hliníkové pánve a je nutné je po každém použití minimálně vytřít a vysušit, jinak vlhkost způsobí vznik rzi. Pozor: černou vrstvu neodstraňujte drhnutím, aby se pánev stala kovově lesklou! Tato vrstva zabraňuje slepování při smažení. Při pečení se nedivte, že se maso ze začátku trochu lepí. Znovu se vysune a lze jej otočit. Postupem času se černá vrstva dále vyvíjí a již neexistuje žádné přichycení. Smažení je na těchto pánvích mnohem lepší než v potažených hliníkových pánvích. Konečně máme pánve, které fungují tak, jak je znám mé babičce.

Ověřená recenze

Zu dem Preis lässt sich nicht meckern, aber es muss einem klar sein, dass es keine Premium-Pfanne für den täglichen Gebrauch ist. Für das Steak hin und wieder absolut ausreichend und auch die ideale Größe für den Backofen. Schöne Muster, schweres Gewicht, tolle Grillergebnisse. Kleinere Unebenheiten und der doch sehr wackelige Schutzmantel des Griffs kann ich daher verkraften. Für jeden Gelegenheitsgriller zu dem Preis völlig ausreichend!

Na cenu si stěžovat nemůžete, ale je třeba si uvědomit, že to není žádná prémiová pánev pro každodenní použití. Naprosto dostačující na občasný steak a také ideální velikost do trouby. Krásné vzory, vysoká hmotnost, skvělé výsledky grilování. Poradím si tedy s drobnými nárazy a velmi viklajícím se ochranným krytem rukojeti. Za tu cenu naprosto dostačující pro každý příležitostný gril!

Ověřená recenze

Obschon sie als B-Ware deklariert war, ist die Pfanne, die ich erhalten habe, hervorragend verarbeitet. Der Boden ist plan abgedreht, und auf einer großen Platte (am besten 21 cm Durchmesser) werden alle Mulden gleichmäßig heiß. Gas, Ceran und Induktion gehen genauso gut. Das Material Gusseisen hat natürlich sein Gewicht, aber eben auch eine hervorragende Wärmespeicherung, was für das Backen von mehreren Portionen Pfannkuchen von Vorteil ist. Den beiliegenden Griffschutz aus Silikon habe ich nicht benötigt. Zum einen muss die Pfanne während des Backens ohnehin nicht bewegt werden, zum anderen konnte ich den Griff auch nach einer Stunde Pfannkuchenbacken bei mittlerer Temperatur immer noch gut anfassen. Die richtige Backtemperatur ist entscheidend für den Erfolg. Die angebrannten Pfannkuchen, die in anderen Rezensionen erwähnt werden, sind ziemlich sicher die Folge einer zu hohen Temperatur. Gusseisen sollte immer nur auf mittlerer Temperatur erhitzt werden. Bei mir jedenfalls ist nichts angebrannt, unabhängig davon, ob ich einen dünn- oder dickflüssigen Teig mit wenig, viel oder gar keinem Fett benutzt habe. Die Antihaft-Eigenschaften von unbeschichtetem Gusseisen werden sogar besser, je öfter man die Pfanne benutzt. Sie ist schon eingebrannt, aber ich habe sie noch zwei weitere Male mit Leinöl im Backofen eingebrannt, um die Antihaft-Eigenschaften zu verbessern und hatte danach keine Probleme. Wichtig ist allerdings, die Pfanne immer nur ganz dünn einzuölen, am besten, indem man einige Tropfen Speiseöl mit einem fusselfreien Lappen, z. B. einem alten Geschirrtuch, verreibt. Während des Pfannkuchenbackens tut auch ein Backpinsel gute Dienste, um die Mulden dünn einzuölen oder zu fetten. Das Ergebnis der Bemühungen sind dann perfekt runde, kleine Pfannkuchen, z. B. deutsche Eierkuchen, schwedische Plättar, russische Blinis, französische Crepes, amerikanische Silver Dollar Pancakes, japanische Dorayaki etc., die sich hervorragend für Büffets eignen.

Přestože byl deklarován jako B-Ware, pánev, kterou jsem dostal, je výborně vyrobena. Dno se otočí naplocho a na velké desce (nejlépe o průměru 21 cm) se všechny jamky rovnoměrně zahřejí. Plyn, keramika a indukce fungují stejně dobře. Litinový materiál má samozřejmě svou váhu, ale také výborně drží teplo, což je výhoda pro pečení více dávek palačinek. Nepotřeboval jsem silikonovou ochranu rukojeti, která byla součástí balení. Jednak se s pánví při pečení stejně hýbat nemusí, jednak jsem i po hodině lívanečkového pečení na střední teplotě stále dobře držela rukojeť. Pro úspěch je rozhodující správná teplota pečení. Připálené palačinky zmíněné v jiných recenzích jsou téměř jistě důsledkem příliš vysoké teploty. Litina by se měla vždy zahřívat pouze na střední teplotu. Každopádně se mi nic nepřipálilo, bez ohledu na to, jestli jsem použila řídké nebo husté těsto s malým, velkým nebo žádným tukem. Nepřilnavé vlastnosti nepotažené litiny se ještě zlepšují, čím více pánev používáte. Už je ochucený, ale pekla jsem ho ještě dvakrát v troubě se lněným olejem pro zlepšení nepřilnavosti a poté bez problémů. Je však důležité pánev vždy naolejovat velmi tence, nejlépe potřením několika kapek oleje na vaření hadříkem, který nepouští vlákna, např. B. stará utěrka třená. Cukrářský štětec je také užitečný při pečení palačinek, aby se prohlubně natíraly olejem nebo tukem. Výsledkem snažení jsou pak dokonale kulaté, malé placky, kupř. B. Německé palačinky, švédský plattar, ruské bliny, francouzské palačinky, americké stříbrné dolarové palačinky, japonské dorayaki atd., které jsou ideální pro bufety.

Ověřená recenze

Vorteile : - Man kann mit ordentlich Wumms braten, so daß schöne und krosse Grillstreifen entstehen. Durch die hohe Wärmekapazität kann das Steak auch wunderbar noch eine Zeitlang nachziehen, so dass es nicht unbedingt in den Ofen zum Nachziehen muss. Spart Energie. - Auch Gemüse lässt sich wunderbar mit Grillstreifen braten, zB grüner Spargel. - Da das ganze Teil aus Eisen ist, kann es bequem in den Ofen ohne Risiko für den Griff. - Obwohl der Griff nicht isoliert ist, kann man die Pfanne gefahrlos am Herd anfassen (nicht aber wenn sie im Ofen war !) Nachteile : - Die Unterseite ist recht rauh. Dies bedingt, dass man die Pfanne auf einer Ceranplatte nur sehr sanft aufsetzen und verschieben sollte, sonst kann es Kratzer geben. Auch das hohe Gewicht von fast 4kg ist hier ein echtes Risiko für das Ceranfeld. Eine falsche Bewegung - knack ! - Die Unterseite ist nicht plan. Auf einem Induktions- oder Gasherd egal, auf Elektroherden ein Problem. Für diese Nachteile, auch weil nicht prinzipbedingt, sondern nur "Schlamperei" einen Punkt Abzug. Gusseisenpfannen reinigt man nicht mit Spülmittel und schon gar nicht in der Spülmaschine. Tipp: Nach dem Braten etwas Wasser in die Pfanne (so dass die Rillen alle bedeckt sind) und nochmal ein,zwei Minuten volle Pulle kochen. Das schäumende Wasser löst Krusten gut an (mit diesem Wasser könnte man nun noch eine Soße beginnen...) Ansonsten einfach stehen lassen bis einigermaßen abgekühlt und mit der Topfbürste saubermachen, geht problemlos. Danach mit einem Silikonpinsel und etwas Öl innen und aussen eine leichte Ölschicht aufbringen, damit die Pfanne nicht rostet und zum nächsten Einsatz sofort einsatzbereit ist. Freu mich über eine positive Bewertung, damit sich das Rezensieren auch lohnt. Geld krieg ich keins dafür, kostenloses Testgerät auch noch nie, und wenn mich ein Verkäufer anschreibt, dass ich für eine positive Bewertung irgendein Gimmick zugeschickt bekomme, dann schreib ich eine Bewertung und ziehe 2 Punkte für den Bestechungsversuch ab...

Výhody: - Můžete opékat s velkým tempem, takže se vytvoří krásné a křupavé grilovací stopy. Díky vysoké tepelné kapacitě lze steak také chvíli restovat, takže se nemusí nutně dávat do trouby, aby se restoval. Šetří energii. - Zeleninu lze báječně smažit i s grilovacími proužky, např. zelený chřest. - Protože je celý kus vyroben ze železa, lze jej snadno vložit do trouby bez rizika pro rukojeť. - Přestože rukojeť není izolovaná, můžete se pánve na sporáku bezpečně dotýkat (ale ne, když byla v troubě!) Nevýhody: - Spodní strana je dost drsná. To znamená, že pánev by měla být položena a posouvána pouze velmi jemně na keramickou desku, jinak může dojít k poškrábání. Vysoká hmotnost téměř 4kg je i pro sklokeramickou desku skutečným rizikem. Jeden špatný tah – cvaknutí! - Spodní strana není rovná. Na indukčním nebo plynovém sporáku to nevadí, na elektrických sporák je to problém. Za tyto nevýhody odečten jeden bod i proto, že se nejedná o princip, ale pouze o „lajdáctví“. Litinové pánve se nemyjí saponátem a už vůbec ne v myčce. Tip: Po osmažení přidejte do pánve trochu vody (aby byly zakryté všechny drážky) a vařte další minutu až dvě při plné rychlosti. Napěněná voda dobře rozpouští krusty (s touhle vodou by se dala založit omáčka...) Jinak nechte vychladnout a očistěte kartáčkem na hrnky, není problém. Poté pomocí silikonového štětce a trochou oleje naneste zevnitř i zvenku slabou vrstvu oleje, aby pánev nezrezla a byla ihned připravena k dalšímu použití. Mám radost z kladného hodnocení, aby recenze také stála za to. Nedostávám za to žádné peníze, testovací zařízení zdarma také nikdy a pokud mi prodejce napíše, že mi bude zaslána nějaká vychytávka za kladné hodnocení, tak napíšu hodnocení a za pokus o úplatek odepíšu 2 body. ..

Ověřená recenze

Meiner Beurteilung nach ist die Gusseisenpfanne sehr ok und entspricht in etwa dem, was man bei diesem Preis erwarten kann. Die Pfanne ist sofort einsatzbereit, ein Einbrennen ist laut Beschreibung nicht erforderlich. Die Pfanne hat eine brauchbare Größe und angenehme Riffelung. Über Gewicht oder Pflegehinweise möchte ich mich nicht äußern, das ist bei jeder Gusseisenpfanne grundsätzlich gleich. Warum sie nicht perfekt ist und einen Punkt Abzug gibt ist die Tatsache, dass der Boden einfach nicht 100%ig plan ist. Zwar kippelt die Pfanne nur ganz wenig, sie liegt aber z. B. auf einem Ceran-Kochfeld nicht ganz plan auf, was bei einer solchen Pfanne zwar nicht so schlimm ist, aber auch keine optimale Wärmeübertragung gewährleistet. Wer die Pfanne über Kohle oder Gas verwendet, dem wird's egal sein (können). Irgendwelche störenden Grate oder Knubbel konnte ich nicht feststellen. Ich bin jedenfalls mit der Pfanne und dem Preis-/Leistungs-Verhältnis durchaus zufrieden.

Litinová pánev je dle mého názoru velmi ok a zhruba odpovídá tomu, co můžete za tuto cenu očekávat. Pánev je ihned připravena k použití, dle popisu se nemusí dochucovat. Pánev má použitelnou velikost a příjemné žebrování. Hmotnost ani návod na péči komentovat nechci, ten je v podstatě u každé litinové pánve stejný. Proč to není dokonalé a odečítá bod je fakt, že podlaha prostě není 100% rovná. Pánev se sice jen trochu kýve, ale leží např. B. na sklokeramické desce, která s takovou pánví není tak špatná, ale také nezaručuje optimální přenos tepla. Pokud budete pánev používat nad uhlím nebo plynem, nebude to (nemůže) vadit. Nenašel jsem žádné nepříjemné otřepy nebo hrboly. Každopádně s pánví a poměrem cena/výkon jsem celkem spokojen.

Ověřená recenze

Es handelt sich hierbei um eine robuste, schwere Gusseisenpfanne, die alle Vorteile einer Gusseisenpfanne bieten würde, hätte man nicht einen großen Konzeptionsfehler begangen. Der Preis ist sehr gut und sie ist unverwüstlich. - Gusseisen holt das Maximum aus einem Induktionsherd heraus. Ihr braucht maximalen Eisenmagnetismus um aus einer Induktionskochplatte das Optimum herauszuholen. Das heißt, Gusseisen, Eisen, Schmiedeeisen oder Emaille. Edelstahl funktioniert auch, aber nicht optimal. (P. S.: Wichtig ist hierbei nur der Boden, nicht die Seitenwände. Das Gewicht der Pfanne spielt ebenfalls keine Rolle) - Da der Griff keine Holzummantelung hat, kann man sie auch für das Lagerfeuer verwenden. Gusseisen hält auch die Temperatur eines Lagerfeuers aus. - Man kann in dieser Pfanne mit Eisenbesteck hantieren ohne fürchten zu müssen, dass man sie verunstaltet. - Die schwarze Farbe verhindert, dass die Pfanne nach längerem Gebrauch gümmelig aussieht. Dieses Problem werdet ihr bei normalen Eisenpfannen nämlich haben. - Dieses Modell hat sogar zwei Ausgussschnäbel links und rechts und eine Öse im Griff zum Aufhängen. Nachteile: - Da der Griff keine Holzummantelung hat, wird er so heiß werden, dass man nur noch mit einem Topfhandschuh ran kann. Wie lange das dauert habe ich nicht getestet. - Der Boden der Pfanne ist nicht eben, sondern zur Mitte hin leicht nach oben gewölbt. Erstens: Fett sammelt sich an den Rändern, damit in der Mitte auch Fett bleibt muss man fingerdick eingießen. Zweitens: So kann aus Kochplatten nicht das Maximum herausgeholt werden, da nicht die maximale Kontaktfläche gegeben ist. Konzeptionsfehler! Allgemein anzumerken: - Sie ist schwer. Erschwert die Reinigung in der Abwasch. - Ob der Boden dick genug ist um sich bei höheren Temperaturen nicht zu verformen, habe ich nicht getestet. Fazit: Für Lagerfeuer und Gaskochplatte in Erwägung zu ziehen, sonst nicht.

Jedná se o robustní, těžkou litinovou pánev, která by měla všechny výhody litinové pánve, nebýt velké konstrukční chyby. Cena je velmi dobrá a je nezničitelný. - Litina dostane maximum z indukčního sporáku. Abyste z indukční plotýnky vytěžili maximum, potřebujete maximální magnetismus železa. Tedy litiny, železa, tepaného železa nebo smaltu. Nerezová ocel také funguje, ale ne optimálně. (PS: Zde je důležité pouze dno, nikoliv boční stěny. Váha pánve je také nepodstatná) - Vzhledem k tomu, že rukojeť nemá dřevěné opláštění, můžete ji použít i na táborák. Litina snese i teplotu táboráku. - V této pánvi můžete používat železné příbory, aniž byste se museli obávat jejich poškození. - Černá barva zabraňuje tomu, aby pánev po dlouhodobém používání vypadala gumově. Tento problém budete mít s normálními železnými pánvemi. - Tento model má dokonce dvě výlevky vlevo a vpravo a očko v rukojeti pro zavěšení. Nevýhody: - Vzhledem k tomu, že rukojeť nemá dřevěné opláštění, bude se tak zahřívat, že se k ní dostanete pouze pomocí chňapky. Jak dlouho to trvá nemám vyzkoušené. - Dno pánve není ploché, ale mírně zakřivené směrem ke středu. Za prvé: tuk se shromažďuje na okrajích, takže tuk zůstane uprostřed, musíte jej nalít na tloušťku prstu. Za druhé: Z plotýnek nemůžete vytěžit maximum, protože není k dispozici maximální kontaktní plocha. Chyba koncepce! Obecné poznámky: - Je těžký. Ztěžuje čištění ve dřezu. - Nemám vyzkoušeno, zda je dno dostatečně silné, aby se při vyšších teplotách nedeformovalo. Závěr: Je třeba zvážit pro táboráky a plynové sporáky, jinak ne.

Zobrazit všechna hodnocení zákazníků Zobrazit méně hodnocení zákazníků