Domeček pro netopýry, hnízdo, pomoc při přezimování, celoročně obyvatelný, piniové dřevo
Domeček pro netopýry, hnízdo, pomoc při přezimování, celoročně obyvatelný, piniové dřevo
Domeček pro netopýry, hnízdo, pomoc při přezimování, celoročně obyvatelný, piniové dřevo
Domeček pro netopýry, hnízdo, pomoc při přezimování, celoročně obyvatelný, piniové dřevo
Domeček pro netopýry, hnízdo, pomoc při přezimování, celoročně obyvatelný, piniové dřevo
Domeček pro netopýry, hnízdo, pomoc při přezimování, celoročně obyvatelný, piniové dřevo
Domeček pro netopýry, hnízdo, pomoc při přezimování, celoročně obyvatelný, piniové dřevo

Domeček pro netopýry

0 29 cm bat dům
499,00 Kč 1 099,00 Kč (s DPH)
Zboží není na skladě a musí být doobjednáno.
14 dní na vrácení doprava zdarma

Základní informace

Bat Cave: velký domeček pro netopýry s přistávací pomocí, vstupní mezerou a drážkovanou zadní stěnou

Robustní: vyrobený z neošetřeného piniového dřeva

Cenný životní prostor: odzkoušený design pro různě velká zvířata podle doporučení NABU

Popis produktu

Welcome to the Bat Cave! S domečkem pro netopýry od společnosti Klarstein bambuswald nabídnete netopýrům úkryt a přístřešek. Zde mohou během dne jednoduše viset a odpočívat, aby v noci mohli jako stín poletovat a přitom zcela přirozeně požírat komáry, mouchy a jiný dotěrný hmyz. Tento  hotel pro netopýry  se samozřejmě hodí i jako hnízdo a jako možnost na přezimování.

Hotel pro netopýry od společnosti Blumfeldt  byl vyroben z trvanlivého neošetřeného piniového dřeva, přesně podle doporučení NABU. Přístřešek je uzavřený, aby byla uvnitř tma a aby se netvořil průvan. O jednoduché přistávání a snadný přístup se stará zadní stěna s drážkami na lezení i dva centimetry široká mezera v podlaze, která zároveň zabraňuje vstupu predátorům. Večer můžete sámi nebo s dětmi pozorovat netopýry, jak se rojí. A to vždy s dobrým pocitem, že jste těmto ohroženým zvířatům vytvořili skvělý příbytek a přispěli k zachování druhu.

 

Zobrazit víc

Vlastnosti

 • Vyrobený z piniového dřeva
 • Střecha odolná vůči dešti
 • Na zavěšení do altánku, pod přístřešky, na stromy a sloupy
 • Pro domácí druhy netopýrů
 • Jedna komora
 • Zadní stěna s drážkováním jako pomoc při lezení
 • Není nutné čištění díky otevřenému dnu
 • Upozornění: prosím nerušte zvířata během dne
Domeček pro netopýry, hnízdo, pomoc při přezimování, celoročně obyvatelný, piniové dřevo

Rozměry a technické podrobnosti

 • Rozměry: cca 29 x 42 x 10 cm (Š x V x H)
 • Hmotnost: cca 5 kg

Co bylo posláno

 • 1x domeček pro netopýry

Dodací podmínky

Zboží není na skladě a musí být doobjednáno.

Hodnocení zákazníků

(15 hodnocení) Napište recenzi
K tomuto zboží ještě nikdo nenapsal recenzi.

Názory zákazníků z jiných zemí

Ověřená recenze

Sieht schön aus

Vypadá krásně

Ověřená recenze

Die Idee ist super. Musd man streichen, sonst nicht wetterfest.

Myšlenka je skvělá. Musí být natřen, jinak není odolný proti povětrnostním vlivům.

Ověřená recenze

Mal schauen ob die Fledermäuse den Kasten auch finden.

Uvidíme, jestli netopýři najdou krabici také.

Ověřená recenze

Größere Spalte zwischen den einzelnen Holzbauteilen. Der Holzkasten ist genagelt was das Nacharbeiten erschwerte. Dafür ist der Preis zu hoch!

Větší mezery mezi jednotlivými dřevěnými komponenty. Dřevěná bedna je přibitá, což ztěžovalo přepracování. Na to je cena příliš vysoká!

Ověřená recenze

Guter Fledermauskasten, Design und Zweckmäßigkeit als Sommerquartier sind völlig in Ordnung. Sehr gut finde ich, dass das Häuschen verschraubt und nicht nur verleimt ist, was die Haltbarkeit stark verbessert. Das Holz ist unbehandelt und nicht besonders glatt, daher zum Befestigen besser Handschuhe tragen. Wichtig ist, dass nicht nur ein Fledermauskasten angebracht wird, sondern mehrere. Zum einen leben die meisten Fledermausarten in Gruppen mit weiteren Artgenossen, zum anderen sollten die Kästen in verschiedenen Himmelsrichtungen angebracht werden. Wenn es im Sommer zu heiß wird, weil die Sonne direkt auf den Fledermauskasten scheint, wechseln die Tiere gern den Unterschlupf.

Dobrá krabička na netopýry, design a praktičnost jako letní ubikace jsou naprosto v pořádku. Velmi dobře považuji za to, že domeček je přišroubovaný a ne jen přilepený, což značně zlepšuje jeho životnost. Dřevo je neošetřené a není nijak zvlášť hladké, proto při zapínání používejte rukavice. Je důležité, aby nebyla instalována pouze jedna schránka na netopýry, ale několik. Jednak většina druhů netopýrů žije ve skupinách s jinými netopýry svého druhu a jednak by měly být budky umístěny v různých směrech. Když je v létě příliš horko, protože slunce svítí přímo na netopýří budku, zvířata ráda mění úkryt.

Ověřená recenze

Die Lieferung kam sehr schnell bei uns an und das Produkt ist genau wie beschrieben. Leider kann ich noch nichts darüber sagen, ob es seinen zweck erfüllt, noch ist keine Fledermaus eingezogen, dafür kann der Verkäufer aber nichts. Der Fledermauskasten ist aber weiter zu empfehlen, stabil und recht leicht zu befestigen.

Zásilka dorazila velmi rychle a zboží odpovídá popisu. Bohužel zatím nemohu nic říct, zda plní svůj účel, žádný netopýr se tam zatím nenastěhoval, ale s tím prodejce nic nenadělá. Box na netopýry je stále doporučený, stabilní a snadno se připevňuje.

Ověřená recenze

Verarbeitung ist nicht gut

Zpracování není dobré

Ověřená recenze

Die Kästen sind sehr schick, wir haben 4 bestellt, an zwein waren leider Beschädigungen. schnell und unkompliziert wurden diese ersetzt! ansonsten sind die Kästen zufriedenstellend. Hoffentlich werden sie angenommen.

Krabičky jsou velmi šik, objednali jsme 4, bohužel dvě byly poškozené. tyto byly rychle a snadno vyměněny! jinak jsou krabice vyhovující. Snad budou přijati.

Ověřená recenze

Die Firma Skojig kannte ich bereits durch unser Eichhörnchen-Futterhaus. Da im letzten Jahr in der Dämmerung immer wieder kleine Fledermäuse auf Futtersuche von der naheliegender Trasse über unseren Garten flogen, kam die Idee auf ein Fledermaushotel aufzustellen. Die Verarbeitung aus unbehandeltem (laut Herstellerangaben) Pinienholz ist in meinen Augen gelungen, auch wenn es vorkommt das kleine Holzsplitter abstehen, dann muss man mit Schmirgelpapier etwas nacharbeiten. Das Holz ist unbehandelt, was den Tieren aber nur zu Gute kommt. Im Vergleich zu unserem Eichhörnchen-Futterhaus konnte ich vom Holz jedoch keinen wirklichen Unterschied erkennen und dieses ist aus Kiefernholz. Dies nur einmal angemerkt. Vom Design her gefällt es mir das Fledermaushotel ausgesprochen gut und wird noch mit einer Fledermaus Applikation auf der Vorderseite aufgewertet. Abgesehen von der Unterseite, die einen offenen Bereich zum hineinklettern besitzt, ist das Hotel komplett zu und vor Licht geschützt. An der Unterseite befindet sich noch eine Verlängerung mit kleinen Einkärbungen, die es der Fledemaus beim Einstieg erleichtern soll. Durch die schon vorhandenen Löcher ist es auch sehr einfach das Fledermaushotel aufzuhängen. Um die Tiere aber zu schützen, sollte man das Haus mindestens ab eine Höhe von 3 m montieren.

Firmu Skojig jsem znal už z našeho krmítka pro veverky. Vzhledem k tomu, že loni za soumraku přelétávali nad naší zahradou z nedaleké trasy malí netopýři za potravou, přišel nápad zřídit netopýří hotel. Zpracování neošetřovaného (dle informací výrobce) borovicového dřeva je podle mě zdařilé, i když trčí malé třísky dřeva, pak musíte něco přepracovat smirkovým papírem. Dřevo je neošetřené, ale to zvířatům jen prospívá. Oproti našemu krmítku pro veverky jsem však ve dřevě neviděl žádný skutečný rozdíl a tohle je borovice. Stačí si to jednou všimnout. Designově se mi netopýří hotel moc líbí a je vylepšen o netopýří aplikaci na přední straně. Kromě spodní části, která má otevřenou plochu pro výstup, je hotel zcela uzavřený a chráněný před světlem. Na spodní straně je nástavec s drobnými prohlubněmi, který by měl netopýrovi usnadnit vstup. Díky stávajícím otvorům je také velmi snadné netopýří hotel zavěsit. V zájmu ochrany zvířat by však měl být domeček instalován ve výšce alespoň 3 m.

Ověřená recenze

mir nicht. Die Verarbeitung sieht nach Massenproduktion auf einfachste und schnellste Art aus. Ich bin der Meinung, dass man so ein Produkt auch ordentlicher und sorgfältiger herstellen kann. Erstmal im Sinne der Fledermäuse und auch der Käufer möchte nicht nachbessern müssen. Das Fledermaushaus ist aus unbehandeltem Holz und sehr lieblos gemacht. Das Holz ist nicht exakt geschnitten und die Frontseite hat dadurch an beiden Seiten Spalten. Dadurch sind die Tiere nicht vor Zugluft geschützt. Die Leiste hinten, die zum aufhängen dient, besteht aus zwei Teilen, die auch nicht exakt aneinander sitzen. Warum aus zwei Teilen? Es sieht so aus als wurden hier Reste verwendet. Außerdem fehlte bereits eine Schraube. Diese lag im Karton und ließ sich auch nicht mehr einschrauben. Zu kurze Schraube oder zu groß vorgebohrt. Ich musste eine andere Schraube verwenden. Leider ist auch keine Information beigelegt über die Bedürfnisse der Tiere und den richtigen Ort für das Haus. Wenigstens auf der Produktseite ist eine Beschreibung. Zum Verschenken eignet sich das Haus nicht. Dazu müsste die Produktkontrolle besser sein. Fazit: Da dieses Haus draußen aufgehängt wird und der Fledermaus entsprechen soll, muss man eine unsaubere Verarbeitung erstmal selbst korrigieren, falls dies möglich ist. Ich kann dieses Haus leider nicht empfehlen, denn zumindest mein Haus ist nicht sorgfältig verarbeitet und kann nicht direkt aufgehängt werden. Deshalb muss ich zwei Sterne abziehen.

já ne. Zpracování vypadá jako hromadná výroba tím nejjednodušším a nejrychlejším způsobem. Domnívám se, že takový produkt lze vyrobit i spořádanějším a pečlivějším způsobem. Především ve smyslu netopýrů a také kupující nechce, aby musel dělat vylepšení. Netopýří domeček je vyroben z neopracovaného dřeva a velmi nedbale. Dřevo není přesně řezané a přední strana má na obou stranách mezery. V důsledku toho nejsou zvířata chráněna před průvanem. Tyč vzadu, která slouží k zavěšení, se skládá ze dvou částí, které k sobě přesně nesedí. Proč dva díly? Zdá se, že zde byly použity zbytky. Chyběl také šroub. Toto bylo v krabici a už se nedalo zašroubovat. Šroub je příliš krátký nebo předvrtaný příliš velký. Musel jsem použít jiný šroub. Bohužel nejsou uvedeny žádné informace o potřebách zvířat a správném místě pro dům. Alespoň na stránce produktu je popis. Dům není vhodný k darování. K tomu by musela být lepší kontrola produktu. Závěr: Vzhledem k tomu, že tento domeček je zavěšený venku a měl by odpovídat netopýrovi, musíte nejprve sami opravit nečisté zpracování, pokud je to možné. Bohužel tento dům nemohu doporučit, protože alespoň můj dům není pečlivě dokončen a nelze jej přímo zavěsit. Musím tedy odečíst dvě hvězdy.

Ověřená recenze

Ein tolles, großes Fledermaus Haus, schön als Projekt für größere Kinder. Auch eine tolle Idee als Geschenk zum Geburtstag. Sauber verarbeitet und leicht anzubringen. Unbehandelt, Naturmaterialien mit niedlichen Fledermaus Emblem. Wir freuen uns auf das Projekt

Skvělý, velký netopýří domeček, pěkný jako projekt pro větší děti. Také skvělý nápad jako dárek k narozeninám. Čistě zpracované a snadno se připevňují. Neupravené přírodní materiály s roztomilým emblémem netopýra. Těšíme se na projekt

Ověřená recenze

•Lieferung und Verpackung Der Fledermauskasten aus Holz wurde mir zügig in einem Pappkarton geliefert. Zusätzlich war das Paket in einem neutralen Amazon Karton verpackt. Im Lieferumfang enthalten ist eine kleine Aufbauanleitung, welche jedoch komplett sinnlos ist, da das Produkt schon in komplett zusammengeschraubtem Zustand geliefert wird. Zudem steht auf der Anleitung etwas von “Bambus”-teilen die angebracht werden müssen. Der Kasten, samt Aufhängevorrichtung, ist aber aus unbehandeltem Holz, nicht aus Bambus. Ich finde das schon etwas unprofessionell und frage mich, wie so etwas möglich ist?! Es wäre in diesem Fall cleverer, den Kasten einfach ohne Anleitung zu versenden. •Verarbeitung Das Fledermaushaus ist ganz ordentlich verarbeitet. Da es sich hier um einen Unterschlupf für Wildtiere handelt, der dafür gedacht ist, draußen in der Natur aufgehängt zu werden, werde ich hier nicht unnötigerweise auf jede kleine Imperfektion oder Unebenheit eingehen, sondern vor allem die Stabilität und Funktionalität des Produktes bewerten. Das Fledermaushäuschen macht einen soliden Eindruck: Klebestellen und Schrauben sehen vertrauenswürdig aus, und ich mache mir keine Sorgen darüber dass das gute Stück samt seiner niedlichen zukünftigen Bewohner grundlos zu Boden krachen könnte. Die aufgeklebte Fledermaus-Silhouette auf der Vorderseite ist ein nettes Detail, erfreut aber eher uns Menschen, als die geladenen Gäste dieses Airbnbs. Die horizontalen Einkerbungen vor dem Einstiegsschacht sollen den Tierchen den Eintritt in ihr trautes Heim erleichtern. Ich bin kein Fledermaus-Experte finde das aber einleuchtend und hoffe dass es tatsächlich hilfreich ist. Da man den Kasten idealerweise auf einer gewissen Höhe (4-6 Meter) anbringen sollte, und auch noch einige andere Dinge beachten sollte (freie Anflug-Bahn, nicht erreichbar für Katzen und Marder) muss man sich schon überlegen, ob man den richtigen Platz dafür zur Verfügung hat. Wir haben einige Fledermäuse im Garten, welche wir in lauen Sommernächten gerne beobachten. Jetzt hoffen wir natürlich, dass unsere fleißigen kleinen Freunde, die uns netterweise überflüssige Insekten vom Hals halten, ihr neues Heim hinten im Garten annehmen werden. Fazit: gutes Produkt, mittelmäßige Vermarktung durch unsinnige Produktinformationen. Das ist kein Beinbruch, lässt aber auf eine gewisse laissez-faire-Attitüde seitens des Herstellers schließen. Kaufempfehlung für Wildtier-Liebhaber und Batman Fans.

•Dodávka a balení Dřevěná krabička na netopýry mi byla doručena rychle v kartonové krabici. Balíček byl navíc zabalen v neutrální krabici od Amazonu. Součástí dodávky je malý montážní návod, který je však zcela bezpředmětný, protože výrobek je dodáván ve zcela sešroubovaném stavu. Kromě toho je v návodu uvedeno něco o „bambusových“ částech, které je třeba připevnit. Box včetně závěsného zařízení je vyroben z neopracovaného dřeva, nikoliv z bambusu. Připadá mi to trochu neprofesionální a divím se, jak je něco takového možné?! V tomto případě by bylo chytřejší poslat krabici jednoduše bez návodu. •Zpracování Netopýří domeček je velmi kvalitně zpracován. Jelikož se jedná o přístřešek pro zvěř určenou k zavěšení venku v přírodě, nebudu zde zbytečně zabíhat do každé sebemenší nedokonalosti či hrbolku, ale budu hodnotit především stabilitu a funkčnost výrobku. Netopýří domeček vypadá solidně: lepidlo a šroubky vypadají důvěryhodně a nebojím se toho, že by dobrá věc a její roztomilí budoucí obyvatelé bezdůvodně spadli na zem. Silueta netopýra nalepená vepředu je pěkný detail, ale nás lidi potěší víc než pozvané hosty tohoto Airbnb. Vodorovné prohlubně před průlezem mají usnadnit malým zvířatům vstup do jejich domova. Nejsem odborník na netopýry, ale považuji to za přijatelné a doufám, že je to skutečně užitečné. Vzhledem k tomu, že box by měl být ideálně instalován v určité výšce (4-6 metrů) a mělo by se počítat i s pár dalšími věcmi (volná přístupová cesta, nepřístupná pro kočky a kuny), musíte se zamyslet, zda jste v k tomu je k dispozici správné místo. Na zahradě máme pár netopýrů, které rádi pozorujeme za teplých letních nocí. Nyní samozřejmě doufáme, že naši pracovití malí přátelé, kteří jsou tak laskaví, že nám nechají záda zbytečný hmyz, přijmou svůj nový domov v zadní zahradě. Závěr: dobrý produkt, průměrný marketing díky nesmyslným informacím o produktu. To není špatné, ale naznačuje to určitý laissez-faire přístup ze strany výrobce. Doporučený nákup pro milovníky divoké přírody a fanoušky Batmana.

Ověřená recenze

Fledermäuse sind die "heimlichen" und stillen Helden der Nacht. Durch meine Wildkamera kann ich sie des Öfteren beobachten, bzw. vernehme sie im Augenwinkel am Vorbeigleiten. Sie sind nicht nur absolut geräuschlos, sondern auch überaus nützlich, was das Vertilgen von Insekten angeht. So möchte ich den Fledermäusen ein wenig Hilfe und Unterstützung durch ein neues Heim anbieten. Leider fehlten zu dem Produkt ein paar Hintergrundinfos, welche ich mir erst einmal ergoogeln musste. So sollte das Feldermaushaus in einer Höhe von 3 bis 5 Metern angebracht werden und über eine ungehinderte Einflugschneise verfügen. Des weiteren sollte man nicht nur ein Häuschen aufhängen, da die Fledermäuse ihre Behausung öfter wechseln wollen, bzw. sollte das neue Haus in der Nähe der alten Unterkunft angebracht sein. Den idealen Platz habe ich an einer alten Fichte gefunden und hoffe nun, dass das Häuschen von den Fledermäusen angenommen wird. Am Ehesten werde ich das wohl sehen, wenn ich ihre Hinterlassenschaften unter dem Kasten am Baumstamm finde. Der Fledermauskasten wurde aus unbehandelten Holz sauber verarbeitet und zusammengesetzt. Die Verarbeitung und die Robustheit sind schon einmal gut! Wie lange das Holz der Witterung standhält, wird die Zeit zeigen. Das Holz muss auch unbehandelt bleiben, da eine Schutzlackierung etc. nicht gut für unsere geflügelten Freunde ist und sie sicherlich auch daran hindern, dass Häuschen zu beziehen. Ich denke, dass die Feldermäuse eine viel bessere Nase haben, als wir Menschen und auf solche Gerüche (Lacke etc.) extrem empfindlich reagieren. ---- Fazit ---- Der Fledermauskasten ist hübsch anzusehen, wurde einwandfrei verarbeitet und wird hoffentlich Regen und Sturm trotzen. Ob die Fledermäuse es überhaupt akzeptieren, wird sich zeigen. Die Grundlagen sind gelegt und nun heißt es abwarten :-)

Netopýři jsou „tajnými“ a tichými hrdiny noci. Často je mohu pozorovat prostřednictvím své herní kamery nebo je zaslechnu koutkem oka, jak proplouvají kolem. Nejen, že jsou absolutně tiché, ale jsou také extrémně užitečné, pokud jde o pojídání hmyzu. Rád bych tedy netopýrům nabídl malou pomoc a podporu s novým domovem. Bohužel u produktu chyběly nějaké podklady, které jsem si musel nejprve vygooglit. Búda pro netopýry by měla být instalována ve výšce 3 až 5 metrů a měla by mít volný vstup. Kromě toho by se neměl jen zavěsit domeček, protože netopýři chtějí své obydlí měnit častěji, nebo by nový domek měl být instalován poblíž starého obydlí. Našla jsem ideální místo na starém smrku a teď doufám, že se netopýři do domečku ujmou. Nejlépe to uvidím, když najdu její ostatky pod bednou na kmeni stromu. Krabice na netopýry byla úhledně zpracována a sestavena z neopracovaného dřeva. Zpracování a robustnost jsou již dobré! Čas ukáže, jak dlouho dřevo vydrží počasí. Dřevo také musí zůstat neošetřené jako ochranná úprava apod. našim okřídleným kamarádům nesvědčí a jistě jim také zabrání v nastěhování do chaty. Myslím, že netopýří myši mají mnohem lepší nos než lidé a jsou extrémně citlivé na takové pachy (lak atd.). ---- Závěr ---- Krabice pro netopýry je pěkná na pohled, je bezchybně zpracovaná a snad odolá dešti i bouřce. Zda to netopýři vůbec přijmou, se teprve uvidí. Základy jsou položeny a teď je čas čekat :-)

Ověřená recenze

Der Versand erfolgt äußerst zügig und bereits am nächsten Tag kam der Fledermauskasten gut verpackt an. Optisch sieht der Kasten schön naturbelassen aus. Der komplette Kasten besteht aus Pinienholz und wurde mit keinerlei bedenklichen oder schädlichen Materialien behandelt. Das Fledermaus-Emblem sieht wirklich süß aus und passt natürlich einwandfrei zu diesem schicken Fledermaus-Zuhause. Im großen und ganzen ist dieser Kasten keine handwerkliche Meisterleistung aber recht gut verarbeitet. Es gibt ein paar Stellen, an denen es größere Spalte gibt und eine untere Kante war ebenfalls schon beschädigt. Für die Montage des Kasten sind bereits passende Bohrungen vorhanden. Bei uns wird der Kasten an der Hauswand direkt unter dem Dach montiert. Dort ist er geschützt vor Regen, bekommt aber am Morgen noch Sonne ab, so wie es Fledermäuse lieben. Ebenfalls werden wir ein extra Lockmittel für Fledermäuse verwenden, damit diese schnell auf die mögliche, neue Heimat aufmerksam werden. Wir sind bereits jetzt schon gespannt wann die ersten Einwohner zu sehen sind. Bevor die komplette Montage erfolgt modifizieren wir noch etwas diesen Fledermauskasten. Zum einen wird unterhalb eine entnehmbares Blech zum Kot abfangen montiert, zum anderen wird im oberen Bereich eine Kamera eingebaut, mit der die Fledermäuse im Innenraum beobachtet werden können. (Bilder trage ich nachträglich hier ein). Der Kauf eines solchen Fledermauskastens ist eine gute Sache und hilft gerade in Wohngebieten massiv gegen das Artensterben von Fledermäusen, deren Lebensräume immer mehr verschwinden. Dieses Produkt ist ein tolles Beispiel wie man dennoch etwas für die Wildtiere tun kann. Solch ein Kasten nimmt nicht viel Platz weg, auch wenn er als "Großer" Fledermauskasten ausgeschrieben ist, ist er dennoch nicht riesig! Eine tolle Sache, für die es sich lohnt Geld auszugeben. Ich habe bei meiner Bewertung lediglich einen Stern für die Verarbeitung abgezogen, ansonsten erhält dieses Produkt eine klare Kaufempfehlung von mir!

Odeslání bylo velmi rychlé a netopýří krabice dorazila dobře zabalená hned druhý den. Vizuálně krabička vypadá krásně přirozeně. Celá krabice je vyrobena z borovicového dřeva a nebyla ošetřena žádnými pochybnými nebo škodlivými materiály. Emblém netopýra vypadá opravdu roztomile a samozřejmě se perfektně hodí k tomuto elegantnímu netopýřímu domovu. Sečteno a podtrženo, tato krabice není mistrovským řemeslným dílem, ale je docela dobře vyrobena. Na několika místech jsou velké mezery a spodní okraj byl již poškozen. Pro montáž krabice jsou již k dispozici vhodné otvory. U nás se box montuje na stěnu domu přímo pod střechu. Tam je chráněno před deštěm, ale přesto se ráno osluní, stejně jako to milují netopýři. Použijeme také extra atraktant pro netopýry, aby si rychle uvědomili potenciální nový domov. Už teď jsme zvědaví, kdy budou vidět první obyvatelé. Než dojde ke kompletní montáži, tento netopýří box trochu upravíme. Jednak je vespod instalována odnímatelná deska pro zachycení trusu, jednak je v horní části instalována kamera, pomocí které lze netopýry v interiéru pozorovat. (obrázky sem vložím později). Pořízení takové budky pro netopýry je dobrá věc a masivně pomáhá proti vymírání druhů netopýrů, zejména v obytných oblastech, jejichž biotopy stále více mizí. Tento produkt je skvělým příkladem toho, jak můžete ještě něco udělat pro divokou přírodu. Taková krabice nezabere mnoho místa, i když je inzerována jako „Velká“ krabice na netopýry, stále není obrovská! Skvělá věc, za kterou se vyplatí utrácet peníze. V hodnocení jsem odečetl pouze jednu hvězdičku za zpracování, jinak ode mě tento produkt dostává jasné doporučení k nákupu!

Ověřená recenze

Wir haben einen sehr großen Natur-Teich im Garten, der von vielen Fledermäusen als Jagdrevier genutzt wird. Da Fledermäuse unzählige Insekten fressen, haben wir im Sommer kaum Probleme mit Stechmücken. Damit sich die Fledermäuse bei uns wohlfühlen, haben wir ihnen diesen großen Fledermauskasten aus wetterfestem Massiv-Holz gekauft (und noch einen zweiten etwas kleineren Kasten). Die Kästen dienen im Sommer als Wetterschutz, Unterschlupf und Schlafquartier. Man sollte immer mehrere Kästen in unterschiedlichen Größen aufhängen, da Fledermäuse ihre Schlafquartiere öfter mal wechseln. Mit dieser Methode schützen sie sich vor Krankheiten und Parasiten. Wir haben den Kasten in etwa 4,5 Metern Höhe befestigt und dabei darauf geachtet, dass er ohne Hindernisse direkt angeflogen werden kann. Durch seine schmale Öffnung von 2 cm ist er vor allem für kleinere und mittlere Fledermausarten geeignet. Besonders gut an diesem Fledermauskasten gefällt uns die saubere Verarbeitung, das stabile Anflugbrett mit Rillen und die hübsche Fledermausdeko auf der Vorderseite. Wir freuen uns schon auf den Sommer und hoffen, dass die Fledermäuse ihren neuen Kasten genauso gut finden wie wir!

Na zahradě máme velmi velké přírodní jezírko, které využívá mnoho netopýrů jako loviště. Vzhledem k tomu, že netopýři jedí nespočet hmyzu, v létě s komáry téměř žádné problémy nemáme. Aby se u nás netopýři cítili příjemně, koupili jsme jim tento velký netopýří box z masivního dřeva odolného proti povětrnostním vlivům (a druhý, o něco menší box). Boxy slouží jako ochrana před povětrnostními vlivy, úkryt a nocleh v létě. Vždy byste měli zavěsit několik krabic různých velikostí, protože netopýři poměrně často mění své ubikace. Touto metodou se chrání před nemocemi a parazity. Krabičku jsme připevnili ve výšce kolem 4,5 metru a zajistili, aby se s ní dalo létat přímo bez překážek. Díky úzkému otvoru 2 cm je vhodný zejména pro malé a středně velké druhy netopýrů. Co se nám na této krabičce na netopýry líbí především, je čisté zpracování, stabilní nájezdová deska s drážkami a pěkná netopýří dekorace na přední straně. Už se těšíme na léto a doufáme, že se netopýrům bude jejich nová krabička líbit stejně jako nám!

Zobrazit všechna hodnocení zákazníků Zobrazit méně hodnocení zákazníků