Chateaubriand Nuovo raclette gril

1 739,00 Kč 1 999,00 Kč (s DPH)
 • Rakletovací gril
 • Černá
 • 1200 watt
Produktové číslo: 10032729
Chateaubriand Nuovo raclette gril
1 739,00 Kč 1 999,00 Kč (s DPH)
 • Ihned k dodání. Ihned k dodání.
 • Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní
 • Expresní doručení
 • 14 dní na vrácení
 • Doprava zdarma nad 1 260 Kč Doručení zdarma při platbě kartou nebo bankovním převodem

Základní informace

 • rychlé zahřátí: Raclette s výkonem 1200 W

 • rozmanitost: na grilování, zapékání a smažení masa, zeleniny, plodů moře a mnoho dalšího

 • dvě poloviny: dvě grilovací desky o rozměrech 19,5 x 18 cm vyrobené z hliníku s nepřilnavým povrchem a z přírodního kamene

Popis produktu

Fun & Fun pro osmi: Klarstein Chateaubriand Nuovo Raclette je kompletní sada pro nejlepší požitek s Vaší partou - je jedno zda s přáteli nebo rodinou, když se začne večer grilování, osm gurmánů se tu hravě zasytí. Ať už ryba, maso, brambory, zelenina nebo sýr: zde si každý může podle chuti a nálady sestavit, ugrilovat a upéct své jídlo sám. S lehkostí k oblíbenému jídlu.
Klarstein Chateaubriand Nuovo Raclette gril se svým výkonem 1200 W roztaje sýr a opraží maso, zeleninu nebo houby v rekordním čase. Teplotu lze regulovat zcela jednoduše pomocí termostatu. Díky 2patrové konstrukci můžete grilovat i v horní i ve spodní části. Zatímco ve spodní části používáte 8 pánviček s non stick-coating na zapékání se sýrem, desky v horní části se pořádně zahřejí. K dispozici máte rovnou dvě: jednu hliníkovou s nepřilnavým povrchem a jednu z přírodního kamene - leštěného granitu. Obě nabízejí se svými rozměry 19,5 x 18 cm dostatek místa na grilování pro všechny za stolem. Zatímco kovová grilovací deska přenáší teplo rovnoměrně a rychle na grilované jídlo a díky nepřilnavému povrchu potřebuje mimořádně málo oleje, přírodní kámen se vyjímá dlouhým udržením tepla i delší dobu po vypnutí. V neposlední řadě máte možnost péct mini pizzy a menší výrobky z těsta. Pro snadné otáčení pokrmů na grilu a vyprázdnění pánviček je každý grilmajster vybaven s jednou z osmi lopatek. A protože je známo, že oči jedí spolu s námi, konstrukci jsme vybavili ušlechtilou dřevěnou dekorací, která zároveň slouží jako cool-touch rukojeť na pánvičkách.

Pro chutné jídlo a společné setkání: Raclette gril Chateaubriand Nuovo od společnosti Klarstein.

Vlastnosti

 • teplovzdorná konstrukce z ušlechtilé oceli
 • hliníková grilovací deska s nepřilnavým povrchem (PTFE)
 • plynule nastavitelný termostat
 • Raclette-pánvičky s nepřilnavým povrchem (PTFE)
 • bezpečné umístění díky protiskluzovým nožičkám
 • pánvičky s cool-touch rukojeťmi
 • výkon: 1200 W
 • napájení: 220-240 V ~ | 50/60 Hz
Produktové číslo: 10032729

Popis produktu

 • teplovzdorná konstrukce z ušlechtilé oceli
 • hliníková grilovací deska s nepřilnavým povrchem (PTFE)
 • plynule nastavitelný termostat
 • Raclette-pánvičky s nepřilnavým povrchem (PTFE)
 • bezpečné umístění díky protiskluzovým nožičkám
 • pánvičky s cool-touch rukojeťmi
 • výkon: 1200 W
 • napájení: 220-240 V ~ | 50/60 Hz
Produktové číslo: 10032729

Rozměry a technické podrobnosti

 • rozměry: cca 48 x 13 x 22,5 cm (ŠxVxH)
 • rozměry desky: cca 19,5 x 1,5 x 18 cm (ŠxVxH)
 • délka síťového zdroje: 100 cm
 • hmotnost: cca 3,5 kg

Co bylo posláno

 • 1 x základní zařízení
 • 1 x grilovací plotna
 • 8 x Raclette pánvička
 • 8 x Raclette lopatka
 • manuál (jazyky: německý, anglický)

Dodací podmínky

Ihned k dodání.

Dodací lhůta: 5 - 7 pracovních dní

Hodnocení zákazníků
36 hodnocení

K tomuto zboží ještě nikdo nenapsal recenzi.

Názory zákazníků z jiných zemí
Ověřená recenze 18/12/2023

Très bien, correspond tout à fait au descriptif.

Velmi dobré, přesně odpovídá popisu.

Ověřená recenze 14/07/2022

Sind sehr zufrieden :)

jsou velmi spokojeni :)

Ověřená recenze 05/03/2022

An sich super tolles Gerät, das nicht viel Platz wegnimmt im Gegensatz zu den ovalen Geräten...auf den Platten oben ist alles ruckzuck fertig egal ob Fleisch, Fisch, Gemüse,Brot uvm... In den Pfannen unten hat's etwas gedauert...aber normal...macht auf jeden Fall Spaß...die Reinigung ist auch simple...jedoch ist beim ersten Mal leider schon die Steinplatte gerissen und wie befürchtet beim nächsten Mal gebrochen...bei mir zum Glück so, daß man sie trotzdem noch benutzen kann...sprich quer rüber so daß man sie noch aufsetzen kann...wäre nicht schlecht, wenn man die Wärmezufuhr der Platten oben und die der Pfannen unten separat einstellen kann...

Sám o sobě super skvělý přístroj, který na rozdíl od oválných přístrojů nezabere moc místa...na talířích nad vším je během chvilky hotové, ať už maso, ryby, zelenina, chléb a mnoho dalšího... Na pánvích dole to chvíli trvalo... .ale normální...je to rozhodně zábava...úklid je také jednoduchý...nicméně kamenná deska bohužel napoprvé praskla a jak jsem se obával, příště se zlomila ...naštěstí pro mě, abyste je ještě mohli používat...mluvte křížem krážem, abyste si je ještě mohli nasadit...nebylo by špatné, kdybyste si mohli nastavit ohřev talířů nahoře a to pánví na dně zvlášť...

Ověřená recenze 10/02/2022

Sehr schick und zweckmässig.Wärmeregulierung wie gewohnt etwas schwierig.Entweder zu warm od es scheint zu kühl zu werden.

Velmi elegantní a praktické. Regulace tepla, jako obvykle, trochu obtížná. Buď je příliš teplo, nebo se zdá, že se příliš ochlazuje.

Ověřená recenze 04/02/2022

Das Gerät sieht sehr hochwertig aus, wirkt teurer, als es ist. Der Preis ist absolut angemessen. Die Heizleistung ist gut, alles lässt sich zudem sehr leicht reinigen.

Zařízení vypadá velmi kvalitně, vypadá dražší, než je. Cena je naprosto rozumná. Tepelný výkon je dobrý a vše se také velmi snadno čistí.

Ověřená recenze 18/01/2022

Wir waren sehr zufrieden mit unserer Neuanschaffung. Das Grillgut auf der weißen Platte ist durchgängig gut gegart. Auch die Pfännchen wurden gleichmäßig durchgegart. Die einzelnen Teile waren problemlos zu reinigen. Wir als Neueinsteiger auf diesem Gebiet waren rundum zufrieden.

S novým nákupem jsme byli velmi spokojeni. Grilované jídlo na bílém talíři je trvale dobře propečené. Pánve byly rovnoměrně propečené. Jednotlivé díly se snadno čistily. Jako nováčci v tomto oboru jsme byli naprosto spokojeni.

Ověřená recenze 16/01/2022

Wir habens gestern ausprobiert. Es macht was man von einem Raclette erwartet. Preis/Leistungsverhältnis ist wirklich in Ordnung. Sieht auch noch sehr schön aus. Zu erwähnen ist, dass die weiße Platte so leicht zu reinigen ist. Da war ich nämlich skeptisch. Wir können das Raclette wirklich empfehlen.

Včera jsme to zkusili. Dělá to, co byste od raclette očekávali. Hodnota za peníze je opravdu v pořádku. Také vypadá velmi pěkně. Za zmínku stojí, že bílý talíř se tak snadno čistí. Protože jsem byl skeptický. Raclette můžeme opravdu doporučit.

Ověřená recenze 13/01/2022

Sehr zum Glück meiner Tochter kam das Gerät in Rekordzeit an und konnte uns den Heiligen Abend retten ;-)

Naštěstí pro mou dceru přístroj dorazil v rekordním čase a dokázal nám zachránit Štědrý večer ;-)

Ověřená recenze 12/01/2022

Fairer Preis - sieht toll aus! Gute Leistung!

Slušná cena - vypadá skvěle! Dobrý výkon!

Ověřená recenze 03/01/2022

Das Gerät heizt zügig auf und wird fast gleichmäßig heiß. Es reguliert herunter sobald eine ausreichende Temperatur erreicht ist und heißt dann entsprechend wieder nach. Die Reinigung der Platte war einfach und unkompliziert in der Spülmaschine möglich, alle Teile mit Holz haben wir lieber von Hand gewaschen.

Zařízení se rychle zahřeje a téměř rovnoměrně zahřeje. Reguluje se, jakmile je dosažena dostatečná teplota a následně se podle toho znovu ohřívá. Čištění talíře bylo snadné a nekomplikované v myčce, raději jsme všechny díly myli dřevem ručně.

Ověřená recenze 02/01/2022

Hat alles sehr gut geklappt, alles wurde schnell warm. Ist schon ein tolles Teil

Vše proběhlo velmi dobře, vše se rychle zahřálo. Je to skvělá část

Ověřená recenze 02/01/2022

Ich bin sehr zufrieden! Wird schnell warm und kann sofort genutzt werden. Bei dem Regler sollte man allerdings etwas aufpassen, es wird sehr schnell sehr heiß!

Jsem velmi spokojen! Rychle se zahřeje a lze jej okamžitě použít. S ovladačem byste však měli být opatrní, velmi rychle se zahřívá!

Ověřená recenze 02/01/2022

Die Temperatur ist entweder seeeeehr heiß oder kaum Power! Aber für das Geld vollkommen ausreichend! Die Pfännchen in der Mitte bekommen etwas mehr Hitze ab. Die Reinigung ist Top!!! Super schnell und einfach! Die kleinen Silberen Kappen die, die Schrauben verstecken sollen haben sich leider beim auspacken direkt gelöst.

Teplota je buď velmi vysoká, nebo téměř žádná síla! Ale za ty peníze naprosto dostačující! Pánve uprostřed se o něco více zahřejí. Úklid je skvělý! Super rychlé a snadné! Bohužel malé stříbrné krytky, které mají ukrývat šroubky, se hned při vybalování uvolnily.

Ověřená recenze 28/02/2021

Raclette sieht sehr schön aus, jedoch erweist er sich für eine fünf-köpfige Familie etwas zu klein - zwei davon wären optimal. Die Wärme ist super regulierbar.

Raclette vypadá moc hezky, ale ukazuje se, že je pro pětičlennou rodinu příliš malá - ideální by byly dvě. Teplo je super nastavitelné.

Ověřená recenze 24/02/2021

Haben es an Weihnachten getestet. Funktioniert gut, läßt sich gut in der Wärme regeln und läßt sich leicht reinigen.

Vyzkoušeno na Vánoce. Funguje dobře, má dobrou regulaci tepla a snadno se čistí.

Ověřená recenze 23/02/2021

Sieht edel aus, wird heiß genug und ist auch ganz gut zu reinigen. Die Pfännchen muss man auch nicht schrubben, was ich auch anders kenne. Von Nachteil ist allerdings, das man sich leicht an den Schräubchen oder Nieten der Griffunterseite die Finger verbrennt, weil sie heiß geworden sind.

Vypadá elegantně, dostatečně se zahřívá a také se docela snadno čistí. Nemusíte drhnout ani pánve, což znám jinak. Nevýhodou však je, že si můžete snadno popálit prsty o šrouby nebo nýty na spodní straně rukojeti, protože se rozžhavily.

Ověřená recenze 21/02/2021

Der ist einfach wunderschön. Hatte schon so viele gehabt und die waren alle so schwer zu reinigen. Der hier ist aber leicht zu reinigen. Einfach mit Spülmittel und ohne langem schrubben. Bin einfach begiestert. Einfach perfekt!

Je to prostě nádhera. Dříve jich bylo tolik a všechny bylo tak těžké vyčistit. Tento se ale snadno čistí. Jednoduše vydrhněte saponátem a bez dlouhého drhnutí. Jsem prostě nadšená. Prostě perfektní!

Ověřená recenze 13/02/2021

Super Raclette. Wir hatten es schon mehrfach in Verwendung und es erfüllt absolut seinen Zweck. Es sieht wertig aus und ist leicht zu reinigen. Die Pfannen und die Beatflächen sind einfach zu reinigen, da entnehmbar.

Skvělá raclette. Použili jsme ho několikrát a svůj účel naprosto splnil. Vypadá draze a snadno se čistí. Pánve a nástavce se snadno čistí, protože je lze vyjmout.

Ověřená recenze 07/02/2021

Alles gut

Všechno je v pořádku

Ověřená recenze 04/02/2021

Design: Meistens kommen Raclettegrills sehr altbacken daher. Dieser sieht bedeutend hochwertiger aus und passt daher wunderbar zu festlichen Anlässen. Funktionalität: Top, das Gerät heizt sehr schnell und vor allem konstant. Die Temperatur kann Stufenlos geregelt werden, 2/3 vom Maximum reichen aber völlig aus. Selbst dickere Stücke Rehrücken wurden schnell gar. Unvermeidbar ist, dass sich der Tisch aufheizt. Es beschränkt sich aber auf die direkte Umgebung. Auch ohne Öl sind weder Fleisch, Fisch noch Gemüse auf der Grillplatte kleben geblieben. Reinigung: Die weiße Grillplatte ließ sich völlig mühelos reinigen.

Design: Většina raclette grilů je velmi zastaralá. To vypadá výrazně kvalitněji, a proto se báječně hodí ke slavnostním příležitostem. Funkčnost: Top, přístroj se zahřívá velmi rychle a především neustále. Teplotu lze plynule regulovat, stačí však 2/3 maxima. I silnější kousky sedla zvěřiny uvařené rychle. Je nevyhnutelné, aby se stůl zahříval. Ale omezuje se na přímé prostředí. Ani bez oleje se na grilovací desce nepřichytí maso, ryby ani zelenina. Čištění: Bílá grilovací deska se snadno čistila.

Ověřená recenze 31/01/2021

Tolles Gerät im chicen Design

Skvělé zařízení s elegantním designem

Ověřená recenze 21/01/2021

Das Raclette tut was es soll sehr gut! Gut ist das die Pfännchen genügend Abstand zu den Heizstäben haben so das beim braten nichts an den Stäben anbrennen kann! Kaufempfelung! R Four

Raclette dělá to, co má dělat, velmi dobře! Je dobré, aby pánve měly dostatečnou vzdálenost od topných tyčí, aby se na tyčích při smažení nic nepřipálilo! Doporučený nákup! R Čtyři

Ověřená recenze 03/01/2021

Ich bin sehr zufrieden, es wird sehr heiß, es reinigt sich gut und der Preis für diese Qualität ist super. Und es schaut mit dem Holz und der weißen Platte sehr elegant aus.

Jsem velmi spokojená, velmi se zahřívá, dobře se čistí a cena je za tuto kvalitu skvělá. A vypadá velmi elegantně se dřevem a bílým panelem.

Ověřená recenze 03/01/2021

Sehr gutes Raclette Grill, funktioniert super, auch mini Pizza kann man sehr gut machen. Kann ich jeden nur empfehlen. Klasse Produkt !!!

Velmi dobrý raclette gril, funguje skvěle, velmi dobře se dají dělat i mini pizzy. Všem mohu jen doporučit. Třídní výrobek!!!

Ověřená recenze 01/01/2021

Wir sind sehr zufrieden mit dem Raclette. Nicht nur optisch, auch die Leistung und die Reinigung ist super! Können wir nur empfehlen!

S raclette jsme velmi spokojeni. Nejen vizuálně, ale i výkon a čištění je skvělé! Můžeme jen doporučit!

Ověřená recenze 01/01/2021

Alles bestens ! Für den Preis positiv überrascht

Vše nejlepší ! Příjemně překvapen za cenu

Ověřená recenze 31/12/2020

Sehr schönes Raclette die weiße Grillplatte lässt sich easy reinigen. Die Schälchen sind auch beschichtet und der Inhalt kommt auch ohne Probleme und Rückstände raus.

Velmi pěkné raclette, bílá grilovací deska se snadno čistí. Misky jsou také potažené a obsah vychází bez problémů a zbytků.

Ověřená recenze 28/12/2020

Es sieht sehr gut aus und ist schön bearbeitet. Es ist einfach zu säubern.

Vypadá moc dobře a je pěkně zpracovaný. Snadno se čistí.

Ověřená recenze 25/12/2020

Optisch sehr schönes Gerät, Qualität auf ersten Blick auch. Nach erster Benutzung ist leider die weiße Farbe von der Grill-Platte abgegangen. Was sehr schade und unschön ist. Wenn noch mehr Farbe abplatzt, dann hat man keine Freunde mit dem Gerät mehr. Funktion ist gut es macht Spaß. Wir haben auf der Grill-Latte Zucchini, Champignons und Speck zubereitet es funktioniert auch sehr gut.

Opticky velmi pěkný přístroj, kvalita na první pohled taky. Bohužel bílá barva grilovací desky po prvním použití sjela. Což je velmi nešťastné a ošklivé. Pokud se odlupuje více barvy, pak už se zařízením nemáte přátele. Funkce je dobrá, je to zábava. Na grilovací latté jsme připravili cuketu, žampiony a slaninu - s tím se také velmi dobře pracuje.

Ověřená recenze 19/11/2020

Sieht sehr gut und wertig aus. Funktioniert bestens. Sehr gutes Preis- Leistungsverhältnis.

Vypadá velmi dobře a hodnotně. Funguje dobře. Velmi dobrá hodnota za peníze.

Ověřená recenze 11/01/2020

Schön aussehender Raclette-Grill mit Steinplatte und Grillplatte aus Metall. Die Pfännchen haben Holzgriffe.

Pěkně vypadající raclette gril s kamennou deskou a kovovou grilovací deskou. Pánve mají dřevěné rukojeti.

Ověřená recenze 10/01/2020

Super Zubereitungsergebnisse, Käse wird gut und schnell braun. Sieht gut aus, gut verabeitet, es wackelt und ruckelt nichts. Wir haben auf beiden Flächen Rind, Huhn, und Garnelen gegart - alles schön braun und es ist nichts angeklebt. Ich habe sowohl die Grillfläche als auch den Stein und die Pfännchen in die Spülmaschine getan und das hat super geklappt! Das Gerät selbst habe ich feucht abgewischt mit einem mikrofaserlappen - sieht aus wie neu. Wir sind sehr zufrieden.

Skvělé výsledky přípravy, sýr dobře a rychle zhnědne. Vypadá dobře, dobře udělaný, nic se nekýve ani neškube. Na obou plochách jsme vařili hovězí, kuřecí a krevety - vše bylo pěkně hnědé a nic se nepřilepilo. Jak grilovací plochu, tak kámen a pánve jsem dala do myčky a fungovalo to skvěle! Samotné zařízení jsem otřel vlhkým hadříkem z mikrovlákna - vypadá jako nový. Jsme velmi spokojeni.

Ověřená recenze 21/02/2019

schönes Raclette mit dem Holz. Werden schnell heiß beide Seiten und die Hitze lässt sich gut regeln. Der Stein ist nach dem ersten gebrauch verfärbt, durch die raue und offene Oberfläche an der Saftrille sonst ist der Stein ja gut poliert. Sonst kann man es empfehlen, Preis ist etwas zu hoch aber Style kostet.

pěkný raclette se dřevem. Obě strany se rychle zahřejí a teplo lze snadno regulovat. Kámen se po prvním použití odbarví, jinak je kámen dobře vyleštěný díky hrubému a otevřenému povrchu na žlábku mízy. Jinak můžete doporučit, cena je trochu příliš vysoká, ale styl stojí.

Ověřená recenze 30/01/2019

Dieses Raclette ist sehr vielfältig durch die unterschiedlichen Platten obenauf. Stein oder Grillplatte. Schälchen darunter sind groß genug, um sie mit mehreren Sachen zu befüllen. Das Holzgestell ist sehr hochwertig und ansprechend gestaltet. Für einen geselligen Abend kann ich es nur empfehlen!

Tato raclette je velmi univerzální díky různým plátům na vrchu. kámen nebo rošt. Mísy pod nimi jsou dostatečně velké, aby je bylo možné naplnit několika věcmi. Dřevěný rám je velmi kvalitní a designově atraktivní. Na společenský večer mohu jen doporučit!

Ověřená recenze 14/11/2018

Dieses Prachtstück haben wir uns eigentlich für Silvester gekauft, konnten es uns aber nicht nehmen lassen es vorher schonmal mit Freunden auszuprobieren. Zu viert am Tisch ist es besonders praktisch, da jeder zwei Pfännchen nehmen kann, aber auch zu acht sollte es gar kein Problem sein, da es wirklich ruckzuck geht und sich die gewünschte Hitze (je nach Sättigungsgrad ) via Thermostat einstellen lässt. Die obere beiden großen Grillplatten eignen sich ausgezeichnet für Fisch und Fleisch oder zum Anrösten von Gemüse und lassen sich im Nachhinein auch im Handumdrehen reinigen. Auch die Pfännchen und praktischen Schaber haben eine Antihaftbeschichtung, sodass auch alles auf dem Teller landet und nicht im Spülbecken. Optisch macht das Raclette im Vergleich zu anderen echt was her. Die Holzverkleidung und der Naturstein wirken angenehm und nicht zu mächtig mitten auf dem Tisch. Wir freuen uns schon auf Silvester und können den grill guten Gewissens weiterempfehlen

Tento skvost jsme si vlastně koupili na Silvestra, ale neodolali jsme a předtím ho nevyzkoušeli s přáteli. Se čtyřmi lidmi u stolu je to obzvláště praktické, protože každý si vezme dvě pánve, ale problém by to neměl být ani v osmi lidech, protože je to opravdu rychlé a lze nastavit požadované teplo (v závislosti na stupni nasycení). přes termostat. Horní dvě velké grilovací desky jsou ideální pro ryby a maso nebo pro opékání zeleniny a lze je poté během chvilky vyčistit. Pánve a praktické škrabky mají navíc nepřilnavou vrstvu, takže vše skončí na talíři a ne ve dřezu. Vizuálně je raclette opravdu rozdíl oproti ostatním. Dřevěné obložení a přírodní kámen působí uprostřed stolu příjemně a nepříliš mohutně. Už se těšíme na Silvestra a můžeme gril s klidným svědomím doporučit

Ověřená recenze 09/11/2018

Bei der Masse an Artikeln ist das Raclette durch sein Design herausgestochen. Was neugierig machte, machte gleichermaßen auch ein wenig skeptisch. Wie ist das mit dem Holz? Hält es? Wird es heiß? Ist das sinnvoll? Aber ohne es zu probieren, findet man keine Antwort. Die Bestellung erfolgte und das Raclette macht einen ordentlichen Eindruck. Neben den Pfännchen und dem Gerät selbst, besteht noch die Möglichkeit, auf einem heißen Stein oder einer Grillplatte zu grillen. Ich habe hier in den Bewertungen oft gelesen, dass der Stein das erste Mal Raclette nicht überlebt hätte, dem kann ich mich NICHT anschließen. Er verfärbt sich halt mit der Zeit, aber das ist ja wie mit einem Auto: Was genutzt wird, bekommt irgendwann spuren. Dabei auch noch Spatel, die ermöglichen, die Pfännchen kratzerfrei vom Essen zu trennen. Zum Raclette selbst will ich gar nicht viel sagen, es funktioniert nicht schlechter und nicht bessere, als es andere auch tun. Es könnte meiner Ansicht nach ein wenig stabiler sein, wirkt hier und da ein wenig wackelig, aber ansonsten bin ich doch sehr zufrieden, deshalb vier Sterne.

V mase článků vyniká raclette svým designem. To, co vzbudilo zvědavost, vyvolalo i trochu skepse. A co dřevo? trvá to začíná být horko Dává tohle smysl? Ale bez pokusu neexistuje odpověď. Objednávka byla zadána a raclette udělal slušný dojem. Kromě pánví a samotného přístroje je k dispozici i možnost grilování na rozpáleném kameni nebo roštu. Často jsem zde v recenzích četl, že kámen by první raclette nepřežil, nemohu souhlasit. Časem se to prostě odbarví, ale to je jako s autem: to, co se používá, se nakonec projeví. K dispozici jsou také stěrky, které umožňují oddělit pánve od jídla bez poškrábání. O raclette samotném toho moc říkat nechci, nefunguje o nic hůř a ani lépe než ostatní. Podle mě by mohl být trochu stabilnější, sem tam se mi zdá trochu viklavý, ale jinak jsem velmi spokojen, proto čtyři hvězdičky.