Glaswerk Ristretto french press

1 149,00 Kč (s DPH)
 • Coffee_maker
 • Transparentní
Produktové číslo: 10036360
 • Zboží není na skladě a musí být doobjednáno. Zboží není na skladě a musí být doobjednáno.
 • Expresní doručení
 • 14 dní na vrácení
 • Doprava zdarma nad 1 260 Kč Doručení zdarma při platbě kartou nebo bankovním převodem

Základní informace

 • Stylový požitek z kávy: kávovar o objemu 0,35 litrů na přípravu max. 2 šálků kávy

 • Extra dlouhá filtrační tyč: umožňuje vaření i jedné kávy

 • Kvalitní: nerozbitné, žáruvzdorné borosilikátové sklo a nerezová, broušená ocel

Popis produktu

Se stylovým French Press Glaswerk Ristretto od Klarstein si užijete každé ráno překrásnou vůni čerstvé kávy. Kávovar svojí prostě ovladatelností nedodává jen nejlepší výsledky, ale je také poutačem pohledů v každé kuchyni.

Svým objemem 0,35 litru můžete v kávovaru od Klarstein bez problémů připravit až 2 šálky kávy. Díky extra dlouhé filtrační tyči z nerezavějící, broušené nerezové oceli lze kávová sedlina zatlačit až ke dnu a umožní tak i uvaření jen jednoho šálku. Provedení z nerozbitného a žáruvzdorného borosilikátového skla se postará o maximální životnost tvé Cafetière, která je osazena elegantním víkem z nerezavějící oceli a úchytem z ořechového dřeva. I odměrka je vyrobena z ořechového dřeva a spolehlivě pomáhá najít správný poměr kávy a vody, bez nutnosti vážení. Filtrační systém lze jednoduše odmontovat a umožní tak pohodlné a důkladné čištění všech dílů.

French Press Glaswerk Ristretto od Klarstein: dětsky snadná příprava kávy, jednoduché čištění, elegantní vzhled a ten nejlepší požitek z kávy.

Vlastnosti

 • objem: 0,35 litru (max. 2 šálky)
 • extra dlouhá filtrační tyč
 • měřítko na kávovaru na perfektní porcování (ml)
 • borosilikátové sklo: (-30 °C - 120 °C)
 • filtrační systém z nerezavějící oceli
 • úchyt z ořechového dřeva
 • odměrka z ořechového dřeva (na 6 gramů kávy)
Produktové číslo: 10036360

Rozměry a technické podrobnosti

 • rozměry: cca 6,8 x 17 x 11,5 cm (ŠxVxH)
 • hmotnost: cca 400 g

Co bylo posláno

 • 1 x French Press
 • 1 x kovový filtr a víko
 • 1 x odměrka z ořechového dřeva
 • 1 x Flyer (v němčině)

Dodací podmínky

Zboží není na skladě a musí být doobjednáno.

Hodnocení zákazníků
19 hodnocení

K tomuto zboží ještě nikdo nenapsal recenzi.

Názory zákazníků z jiných zemí
Ověřená recenze 22/03/2024

S produktom som spokojny

S produktem jsem spokojen

Ověřená recenze 31/07/2022

Auf der Verkaufsseite wird das Produkt mit einem extra langen Filter beworben, der auch für "nur eine Tasse geeignet ist". Dem Foto nach zu urteilen liegt das bei c.a.12,5 ml. Tatsächlich reicht der Filter aber nur bis knapp 50ml. Auf dem Video ist das auch so zu sehen. Das ist also widersprüchlich dargestellt. Allerdings tritt kein Kaffeepulver aus, wenn ich den restlichen Kaffee unter dem Sieb ausgieße. Optisch und ohne Verwendung von Plastik ist die French Press sehr gelungen. Die Glaskanne wirkt stabil mit einem breiten Griff und die Verarbeitung des Holzes ist, auch beim Löffel einwandfrei. Die Kanne ist sehr gut und sicher verpackt in geschäumten Plastik, was natürlich im Widerspruch zum plastikfreien Produkt steht. Aber eine sichere Verpackung ist auch wichtig und je nach dem, wo produziert wird sind die Wege auch mal länger und turbulent. Wo meiner Meinung nach wirklich übertrieben wurde ist, dass die Kanne in ihrem Warenkarton sicher eingepackt, dann vom Hersteller noch mal in einen Umkarton verpackt, welcher dann von Amazon noch mal verpackt wurde. Das war definitiv ein Karton zu viel und bei der Gesamtmenge an Müll, für diese kleine Kanne kann man dann tatsächlich nur noch mit dem Kopf schütteln. :)

Prodejní stránka inzeruje produkt jako s extra dlouhým filtrem, který je také dobrý pro "jen jeden šálek". Soudě podle fotky je to kolem 12,5 ml.Ve skutečnosti filtr vydrží jen do 50ml. To je vidět i na videu. Tak tohle je rozporuplné. Po vysypání zbytku kávy pod sítko však nevyteče žádná mletá káva. Vizuálně a bez použití plastu je French Press velmi povedený. Skleněný džbán vypadá stabilně se širokým uchem a zpracování dřeva je bezvadné, včetně lžičky. Džbán je velmi dobře a bezpečně zabalen v pěnovém plastu, což je samozřejmě v rozporu s bezplastovým výrobkem. Důležité je ale také bezpečné balení a v závislosti na tom, kde výroba probíhá, mohou být vzdálenosti někdy delší a turbulentní. Kde to bylo podle mého názoru opravdu přehnané, je to, že džbán byl bezpečně zabalen ve své krabici se zbožím a poté výrobcem znovu zabalen do vnější krabice, kterou pak znovu zabalil Amazon. To bylo rozhodně o jednu krabici moc a při celkovém množství odpadků nad touto malou plechovkou jen kroutíte hlavou. :)

Ověřená recenze 29/07/2022

Schönes Produkt, leider zur Plastikvermeidung aufgrund der Verpackung nicht wirklich geeignet

Pěkný výrobek, bohužel se kvůli obalu opravdu nehodí k tomu, abyste se vyhnuli plastu

Ověřená recenze 20/07/2022

Ich finde die French-Press super. Sie sieht top aus und funktioniert einwandfrei. Ich würde sie immer wieder kaufen.

Miluju francouzský tisk. Vypadá skvěle a funguje perfektně. Kupoval bych je pořád.

Ověřená recenze 16/07/2022

Diese French Press aus dem Hause Klarstein gefällt mir sehr gut weil.. -sie kein Plastik enthält, -leicht zu reinigen ist, -eine Füllmengenangabe besitzt, -alles in allem gut abgestimmt ist (Füllmenge,Borosilglas,gebürsteter Edelstahl,Walnussholz) -mir der Kaffee schmeckt! Der Preis ist zwar vergleichsweise hoch zu den am meist verbreiteten Anbietern eines solchen Produktes aber mich hat die Qualität überzeugt. Es sei auch gesagt: Ja, dass Glas wird heiß, also Vorsicht! -Aber der Griff nicht! Und der Deckel liegt recht lose, fällt aber nicht ab wenn sich der Stempel ganz unten befindet. Das Glas ist recht dick, zu der Bruchfestigkeit kann ich nichts sagen aber es hält den Inhalt (0,35l) also zwei kleine Tassen Kaffee, lang genug warm um diesen genießen zu können.

Tento french press od Klarstein se mi velmi líbí, protože.. -neobsahuje žádný plast, -snadno se čistí, -má ukazatel kapacity, -vše je dobře sladěno (kapacita, borosilové sklo, kartáčovaná nerez, ořechové dřevo) -já káva chutná dobře! Přestože je cena ve srovnání s nejběžnějšími poskytovateli takového produktu poměrně vysoká, kvalita mě přesvědčila. Mělo by se také říci: Ano, sklo se zahřívá, takže buďte opatrní! -Ale ne rukojeť! A víčko je docela volné, ale nespadne, když je razítko úplně dole. Sklenice je celkem tlustá, o pevnosti v lomu nemůžu nic říct, ale udrží obsah (0,35l), tedy dva malé šálky kávy, dostatečně dlouho teplý na to, abyste si to mohli vychutnat.

Ověřená recenze 03/07/2022

Hat alle Erwartungen erfüllt...

Splnil všechna očekávání...

Ověřená recenze 03/06/2022

Alles super. Filter schließt mit Kanne gut ab. Kanne sieht gut aus. Keine chemischen Gerüche Geschmäcke oder ähnliches.

Všechno skvělé. Filtr se dobře uzavírá džbánem. hrnec vypadá dobře. Žádné chemické pachy, chutě ani nic podobného.

Ověřená recenze 24/04/2022

alle Materialien ohne Kunststoff

všechny materiály bez plastů

Ověřená recenze 13/03/2022

Bester Kaffee den ich je getrunken habe.

Nejlepší káva, jakou jsem kdy pil.

Ověřená recenze 18/11/2021

Der Artikel wird mit Bruchfestigkeit beworben. Das ist überhaupt nicht der Fall. Sie ist einmal umgefallen (nicht runtergefallen und ohne Inhalt) schon war sie kaputt. Ansonsten war sie super praktisch und optisch auch echt gut. Aber man sollte nicht mit Merkmalen werben, die man nicht halten kann.

Zboží je inzerováno jako mez pevnosti. Tak to vůbec není. Jednou se převrátila (nespadla a bez obsahu) a už byla rozbitá. Jinak to bylo super praktické a opticky fakt dobré. Ale neměli byste inzerovat funkcemi, které si nemůžete ponechat.

Ověřená recenze 09/08/2021

Die Kaffeepresse funktioniert einwandfrei: 1. Der Kaffeesatz blieb bei uns bisher immer unter der Presse. 2. Die Presse ist sehr leicht auseinander zu bauen, um sie gründlich zu reinigen. 3. Der Holzgriff und der Holzlöffel wirken sehr edel. 4. Der Kaffee bleibt nicht Ewigkeiten heiß (ist ja auch keine Thermoskanne), doch kann man ihn auch schon einmal eine Weile stehen lassen, ohne dass er gleich erkaltet. Einziges Manko: Trotz Handwäsche ist leider die Skala nach 3 monatiger Nutzung teilweise schon weggewaschen. Da würde ich mir doch mehr Haltbarkeit wünschen.

Kávový lis funguje perfektně: 1. Kávová sedlina vždy zůstala pod lisem. 2. Lis lze velmi snadno rozebrat pro důkladné čištění. 3. Dřevěná rukojeť a vařečka vypadají velmi vznešeně. 4. Káva nezůstane horká věky (ani termoska to není), ale můžete ji nechat chvíli odležet, aniž by hned vychladla. Jediná nevýhoda: I přes ruční mytí se vodní kámen bohužel po 3 měsících používání částečně smyje. Přál bych si větší výdrž.

Ověřená recenze 15/07/2021

Der Kaffeebereiter sieht schön aus und der Holzlöffel dazu ist super. Optisch wirklich der Hit. Im Detail dann leider nicht mehr. Der Deckel ist aus Metall und sitzt lose obenauf, er wackelt so sehr, dass beim Runterdrücken gerne mal heißer Kaffee oben rausspritzt. Beim Schütten muss man den Deckel festhalten, da er sonst abfällt. Da er aus Metall ist, verbrennt man sich dabei die Finger. Eine Art Sieb am Ausguss wäre auch sinnvoll gewesen und würde den Deckel vielleicht stabiler im Glas halten. Ich bin enttäuscht, dass ein so schönes und vermeintlich durchdachtes Produkt dann doch irgendwie nicht so toll ist. Schade.

Kávovar vypadá pěkně a vařečka je skvělá. Vizuálně opravdu hit. Bohužel bez dalších podrobností. Víko je vyrobeno z kovu a sedí volně navrchu, kývá se tak, že když jej stisknete, vystříkne z horní části horká káva. Při nalévání musíte držet víko, jinak spadne. Jelikož je vyroben z kovu, popálíte si prsty. Hodilo by se i jakési sítko na hubici, které by snad udrželo víčko ve sklenici stabilnější. Jsem zklamaná, že tak krásný a údajně promyšlený produkt nějak není až tak skvělý. Škoda.

Ověřená recenze 16/04/2021

Zuerst ist aus meiner Sicht zu sagen, dass dies die beste Umsetzung des Konzepts "Plastikfreie Frenchpress" ist, die ich bis jetzt gefunden habe. Ein einziges Problem habe ich allerdings, dort wo der Griff an der Kanne ansetzt, ist die Wand von innen leicht nach außen gewölbt. Wenn man nun das Sieb nach unten drückt, ist auf Höhe der Griffe kein Kontakt mehr zwischen Sieb und Wand und ein Teil des Kaffeesatzes fließt am Sieb vorbei wieder in den Kaffee. Das sollte man bei einer Version 2.0 gerne berücksichtigen. Ansonsten bin ich sehr zufrieden, daher 4 von 5 Sterne.

Za prvé, z mého pohledu je to nejlepší implementace konceptu „francouzského tisku bez plastů“, který jsem zatím našel. Mám však jeden problém, kde se rukojeť přichytí k hrnci, stěna je mírně prohnutá zevnitř ven. Pokud nyní sítko stlačíte dolů, nedojde k žádnému kontaktu mezi sítem a stěnou ve výšce rukojetí a část kávové sedliny proteče přes sítko zpět do kávy. To je třeba vzít v úvahu u verze 2.0. Jinak jsem velmi spokojen, proto 4 hvězdičky z 5.

Ověřená recenze 21/03/2021

Sehr hochwertiger Gesamteindruck. Sie tut auf jedenfall was sie soll und sieht dabei noch sehr gut aus! Vorallem die Materialien wirken wirklich richtig hochwertig (Edelstahl und Holz). Das Glas ist auch in einem Makellosen zustand. Von Meisterhand gefertigt sozusagen. Es wirkt sehr elegant, da es so dünn ist, aber ich hab da immer Angst, dass es mir zerbricht. Wahrscheinlich ist die Angst unbegründet, da es irgend ein spezielles Glas ist, aber hab eben schon mit anderen Glas Utensilien schlechte Erfahrungen gemacht. Alles in allem 100% Kaufempfehlung. Hab keine Kaffeemaschine mehr nur noch die French Press

Velmi kvalitní celkový dojem. Rozhodně dělá to, co má a vypadá to při tom skvěle! Především materiály působí opravdu kvalitně (nerez a dřevo). Sklo je také v bezvadném stavu. Vyrobeno tak říkajíc mistry řemeslníky. Na to, že je tak tenký, vypadá velmi elegantně, ale vždy se bojím, abych ho nezlomil. Obava je asi neopodstatněná, protože se jedná o nějaké speciální sklo, ale s jiným skleněným nádobím mám špatné zkušenosti. Celkově vzato 100% doporučení ke koupi. Kávovar už nemám, jen French Press

Ověřená recenze 12/01/2021

Wir haben die Frech-Press heute, wie gewohnt, schnell und ohne Probleme geliefert bekommen und direkt ausprobiert. Zu dem Produkt: Die Komponenten machen einen guten stabilen Eindruck. Mein Mann hat sich die Kanne primär zum milchaufschäumen gekauft, um eine Alternative zu den Batteriebetrieben zu haben. Der Schaum ist wunderbar dicht und stabil geworden. Was mich aber etwas enttäuscht hat.. Die Verpackung bestand überwiegend aus Plastik. Es ist wirklich schade, dass ein Unternehmen wie Glaswerk, die in den Produkten kein Plastik verwenden, keinen Weg gefunden hat für die Verpackung Alternativen zu finden. Mich würde es sehr freuen, wenn dies noch geschehen würde. Dennoch das Produkt ist super und ist definitiv weiterzuempfehlen. Vielen Dank!

Frech-Press jsme jako obvykle rychle a bez problémů obdrželi a hned vyzkoušeli. O produktu: Komponenty působí dobrým, stabilním dojmem. Můj manžel koupil konvičku především na napěnění mléka, aby měl alternativu k provozu na baterie. Pěna se stala nádherně hustou a stabilní. Byla jsem ale trochu zklamaná.Obal byl převážně plastový. Je opravdu škoda, že společnost jako Glaswerk, která ve svých produktech nepoužívá plasty, nedokázala najít způsob, jak najít alternativní obaly. Byl bych velmi rád, kdyby k tomu ještě došlo. Přesto je produkt skvělý a rozhodně jej doporučuji. Díky moc!

Ověřená recenze 29/10/2020

Gute Qualität, auch wenn das Glas recht dünn ist. Sieht sehr schick aus und funktioniert wie sie soll. Das Sieb hakelt ein wenig beim abschrauben (wenn man es reinigen möchte), da das Gewinde nicht ganz sauber geschnitten ist, da besteht Nachholbedarf. Wir haben diese French-Press bestellt da uns das Design gefällt und wir auf Kunststoff verzichten wollen (Umweltschutz und so...) leider kam die Presse in einem Karton in Styropor. Das lässt sich doch auch bestimmt mit anderen Materialien sicher verpacken.

Dobrá kvalita, i když je sklo docela tenké. Vypadá moc hezky a funguje jak má. Sítko se při vyšroubování trochu zadrhává (pokud ho chcete vyčistit), jelikož nit není zastřižena moc čistě, je potřeba dohánět. Tento french press jsme si objednali, protože se nám líbí design a chceme se obejít bez plastu (ochrana životního prostředí a tak...) bohužel lis přišel v polystyrénové krabici. To lze jistě také bezpečně zabalit s jinými materiály.

Ověřená recenze 05/10/2020

Wir haben uns sehr auf unsere erste French Press gefreut. Ohne Plastik sollte sie sein und und mit edlem Äußeren. Noch dazu war uns das Unternehmen sehr sympathisch. Als die Kanne kam, ist uns schon der schiefe Walnussknopf aufgefallen. Da es sich um ein Naturprodukt handelt, haben wir gedacht: Nicht schön, aber akzeptabel! Leider hat sich dann nach einigen Wochen der Benutzung heraus gestellt, dass der Knopf wohl deshalb so schief saß, weil das im Holz eingelassene Metallgewinde zerbrochen ist. Offensichtlich hatten sich Bruchstücke dabei so verkeilt, dass der Knopf zwar schief aber dennoch fest saß. Jedenfalls hat sich der Knopf nach einigen Wochen gelöst, und die Bruchstücke des Gewindes fielen uns entgegen. Damit war die Kanne kaum noch zu gebrauchen, da der Knopf jetzt praktisch nicht mehr hielt. Ein Kontaktieren des Kundenservice zwecks Ersatz des Knopfes blieb ohne Antwort. Inzwischen hat sich das Thema komplett erledigt, da meiner Frau die Kunststoffspülbürste (!) in die Kanne gefallen ist, was einen Riss durch Seitenwände und Boden verursacht hat. Der Kanne scheint entweder der Transport oder die Nutzung nicht bekommen zu sein. Und der Kundenservice hat schlicht nicht reagiert. Wir sind nun auf Edelstahl umgestiegen. Nicht gans so schön anzusehen, aber deutlich robuster. Der Kaffee bleibt darin länger warm und er schmeckt auch noch besser. Update: Bewertung von 1 auf 4 geändert, da sich der Kundenservice von Glaswerk inzwischen gemeldet hat. Es wurde sowohl der volle Kaufpreis erstattet plus eine neue Kanne inklusive eines Goodies zugeschickt. Da wir momentan noch besagte Edelstahl French-Press im Einsatz haben, haben wir die neue Kanne noch nicht im Einsatz. Insofern lässt sich keine Aussage darüber treffen, ob diese robuster ist. Der Walnussknauf sitzt aber schon mal gerade.

Na náš první French Press jsme se moc těšili. Mělo by být bez plastu a s ušlechtilým vzhledem. Navíc jsme byli s firmou velmi sympatičtí. Když hrnec přišel, všimli jsme si křivého ořechového knoflíku. Protože se jedná o přírodní produkt, mysleli jsme si: ne krásné, ale přijatelné! Bohužel se po pár týdnech používání ukázalo, že knoflík asi sedí tak křivě, protože praskl kovový závit zapuštěný ve dřevě. Fragmenty se očividně zaklínily takovým způsobem, že knoflík byl křivý, ale stále pevně na svém místě. V každém případě se knoflík po pár týdnech uvolnil a úlomky nitě padaly směrem k nám. S tím už byl bank stěží použitelný, protože button už prakticky nedržel. Kontaktování zákaznického servisu s žádostí o výměnu tlačítka zůstalo bez odpovědi. Mezitím je problém zcela vyřešen, protože manželčin plastový mycí kartáč (!) spadl do hrnce a způsobil prasklinu v bočních stěnách a základně. Zdá se, že hrnec nedostal ani transport, ani použití. A zákaznický servis prostě nereagoval. Nyní jsme přešli na nerez. Ne tak hezké na pohled, ale mnohem robustnější. Káva zůstane déle teplá a chutná ještě lépe. Aktualizace: Hodnocení se změnilo z 1 na 4, protože nás nyní kontaktoval zákaznický servis Glaswerk. Byla vrácena plná kupní cena plus byl zaslán nový hrnec včetně dobroty. Vzhledem k tomu, že v současné době stále používáme zmíněný nerezový french press, nový hrnec jsme ještě nepoužili. V tomto ohledu nelze učinit žádné prohlášení, zda je robustnější. Ale ořechová klika sedí rovně.

Ověřená recenze 28/08/2020

Sehr schön verarbeitetes Glas, Metall und Holz. Nutzung macht Spaß. Visuell und haptisch angenehm. Der hölzerne Löffel als Extra nimmt eher von der Qualität des eigentlichen Produktes weg, da er bei weitem nicht so schön verarbeitet ist. Reinigung ist einfach, Gewinde zum auseinanderschrauben macht keine Probleme. Update nach ~1 Monat: Leider habe ich die Schwachstelle der French Press gefunden. Der Holzgriff ist anscheinend mithilfe von Metallzacken und Klebstoff? an dem Stab befestigt. Diese Zacken haben sich gelockert bzw. sind abgebrochen. Wie man im Foto sieht ist nur noch ein Zacken vorhanden. Resultat ist, dass der griff am Stab wackelt. Da das Holz nicht gesplittert ist wundert es mich sehr, wie die Metallzacken abbrechen konnten. Die French Press als Ganzes habe ich nach einer Reinigung schnellstmöglich abgetrocknet (insbesondere wegen dem Holzgriff). Ich werde versuchen, das Ganze mit Sekundenkleber zu retten, jedoch wäre an dieser Stelle Funktion wichtiger als Ästhetik gewesen. Aus diesem Grund ein Stern Abzug.

Velmi krásně zpracované sklo, kov a dřevo. Používání je zábava. Vizuálně i hapticky příjemné. Vařečka jako doplněk ubírá na kvalitě skutečného produktu, protože není ani zdaleka tak krásně hotová. Čištění je snadné, vyšroubování závitu není problém. Aktualizace po ~1 měsíci: Bohužel jsem našel zranitelnost French Press. Dřevěná rukojeť je zřejmě vyrobena pomocí kovových hrotů a lepidla? připevněný k tyčce. Tyto hroty se uvolnily nebo ulomily. Jak můžete vidět na fotce, zbyl pouze jeden hrot. Výsledkem je, že přilnavost na hůlce se kolébá. Vzhledem k tomu, že se dřevo nerozštíplo, jsem velmi překvapen, jak se kovové hroty mohly odlomit. French Press jsem po vyčištění co nejrychleji sušil v celku (hlavně kvůli dřevěné rukojeti). Pokusím se to celé zachránit superlepidlem, ale funkce by byla v tuto chvíli důležitější než estetika. Z tohoto důvodu odpočet hvězdiček.

Ověřená recenze 25/07/2020

Ich habe die French Press von Glaswerk bestellt, weil ich eine plastikfreie, platzsparende Alternative zu meiner Kaffeemaschine gesucht habe. Gestern bestellt heute da! Perfekt! Beim Auspacken leider die Ernüchterung, das gute Stück hat den Transport nicht überstanden. An sich eine wirklich hochwertigen French Press, der Griff und der beiliegende Löffel aus Wallnussholz werten das Ganze nochmal zusätzlich auf. Das Preisleistungsverhältnis stimmt also absolut! Kaputt ist sie glaube ich nur weil Amazon einen zu großen Karton verwendet hat, in dem der Karton mit der French Press frei herumfliegen konnte. Ich habe dann die beiliegend angegebene E-Mailadresse kontaktiert und sofort eine Antwort erhalten! (ich hab die E-Mail an einem Samstag versendet) Mir wurde ohne Komplikationen sofort zugesichert, dass ich eine neue French Press zugeschickt bekomme. Bin sehr begeistert von dem netten Support und warte gespannt auf meine neue French Press.

Objednal jsem si Glaswerk French Press, protože jsem hledal alternativu ke svému kávovaru bez plastů, která šetří místo. Včera objednáno zde dnes! Perfektní! Bohužel deziluze při vybalování, dobrý kus přepravu nepřežil. Sám o sobě opravdu kvalitní french press, rukojeť a přiložená lžíce z ořechového dřeva tomu celému přidávají hodnotu. Takže poměr ceny a výkonu je naprosto v pořádku! Myslím, že je to rozbité jen proto, že Amazon použil příliš velkou krabici, ve které mohla krabice s French pressem volně poletovat. Poté jsem kontaktoval přiloženou e-mailovou adresu a obdržel jsem okamžitou odpověď! (E-mail jsem odeslal v sobotu) Byl jsem okamžitě bez komplikací ujištěn, že mi bude zaslán nový French Press. Jsem velmi nadšený z milé podpory a netrpělivě očekávám svůj nový French Press.